Zastosowanie cytryny w kosmetyce

Zastosowanie cytryny w kosmetyce

Coraz popularniejsze staje się stosowanie różnych naturalnych i domowych sposobów na pielęgnację urody. Kobiety sięgają po różne rozwiązania i preparaty. Okazuje się, że na wiele sposobów w kosmetyce można stosować cytrynę. Kiedy mogą się nam zatem przydać jej właściwości?

źródło: stressfree.pl

źródło: stressfree.pl

działa antybakteryjnie. Będzie zatem pomocna w walce z zaskórnikami, wągrami oraz pomoże skutecznie oczyścić cerę. Możemy stosować ją na kilka sposobów. Po pierwsze, możemy bezpośrednio na cerę położyć plasterek cytryny. Po drugie, możemy wycisnąć sok z cytryny, namoczyć nim wacik i wtedy przemyć cerę. Po takim zabiegu koniecznie należy pamiętać o umyciu twarzy i zastosowaniu kremu nawilżającego.

źródło: zszywka.pl

źródło: zszywka.pl

pomoże również zadbać o wygląd paznokci. Bardzo często paznokcie stają się matowe oraz żółkną pod wpływem częstego malowania. Aby odzyskały zdrowy wygląd, blask i przede wszystkim, by zminimalizować żółty odcień płytki, można stosować specjalną odżywkę z cytryny. Wystarczy sok z cytryny zmieszać z olejkiem i wymoczyć w tej mieszance paznokcie.

Jeżeli naszym problemem są przebarwienia na twarzy to zredukować je pomoże witamina C oraz kwasek cytrynowy. Co więcej, witamina C, którą zwiera pomaga minimalizować powstawanie zmarszczek. Dzięki temu skóra dłużej wygląda młodo i zdrowo.

źródło: przystanekuroda.pl

źródło: przystanekuroda.pl

Cytrynę można też zastosować w pielęgnacji włosów. Płukanka z cytryny pozwoli delikatnie rozjaśnić włosy. Szczególnie sprawdza się w wypadku naturalnych blondynek. Poza tym pomaga też w pielęgnacji twarzy oraz usunięciu plam powstających po użyciu samoopalacza.

Leave a Reply