Zanim wyruszymy w rejs - jak przygotować się pod żagle

Zanim wyruszymy w rejs – jak przygotować się pod żagle

Zanim wyruszymy w zaplanowane musimy się odpowiednio przygotować. Oczywiście zadaniem organizatora jest uprzedzenie uczestników co muszą ze sobą zabrać, czego nie wolno wnosić na pokład statku i co będzie niezbędne. Dlatego nie trzeba się martwić o drobiazgi, bo wszystko zostanie jasno zakomunikowane. Większy problem, jeśli chodzi o , to przygotowanie naszej psychiki.


Jak podchodzić do kursów szkoleniowych


Często przed wyruszeniem na jedne ze swoich pierwszych rejsów, czujemy zdenerwowanie, a nawet panikę. Nie ma się jednak co martwić. Nawet, jeśli nie jesteśmy w stanie przypomnieć sobie jakichś wiadomości, których uczyliśmy się na kursie teoretycznym, nie wpadajmy w panikę. Wszystko przyjdzie z czasem, a i ekstremalne sytuacje, jakie nas wtedy spotkają, na pewno pomogą odświeżyć naszą pamięć. Dlatego nie należy się martwić na zapas, na pewno ze wszystkim doskonale sobie poradzimy. mają właśnie na celu wydobycie naszych umiejętności i ich wyćwiczenie. Dzięki temu na pewno staniemy się bardziej pewni siebie.


Patenty i nie tylko


Pamiętajmy, że aby móc wyruszyć na rejsy żeglarskie należy na pewno zaliczyć , które są bardzo ważne, ale także uzyskać patenty sternika, na które musimy koniecznie zapisać się na szkolenia na patent. Właśnie, dlatego jeśli chcesz wyruszać samodzielnie w rejsy pozwól sobie na szkolenia już dziś!
 

Pod żagle najlepiej przygotowuje kurs żeglarski, wiedza jest podstawą praktyki. Jeśli wiemy jak się zachować, to w ten sposób ograniczamy prawdopodobieństwo doprowadzenia do tragedii. Wybierając się na żagle warto być dobrze przygotowanym.

Leave a Reply