Zadbaj o swoją firmę – sporządź audyt bezpieczeństwa

Zadbaj o swoją firmę – sporządź audyt bezpieczeństwa

Każda firma powinna regularnie przeprowadzać audyt bezpieczeństwa. Nieustanne połączenie z siecią, sprawia, iż są narażone na ataki hackerów, którzy mogą niezauważalnie dostać się do tajnych baz danych czy kont z pieniędzmi. Audyt taki, ma na celu wykrywanie jakikolwiek nieścisłości. Wykrywa on wszelkie niepowołane ruchy,a  co za tym idzie – pozwala dotrzeć do internetowych złodziei.

Jak działają specjaliści?

Specjaliści informatycy, którzy pracują w agencjach audytu, zbiorą i ocenią wszelkie dowody funkcjonowania systemu informatycznego danej firmy. Potwierdzą czy występujące zabezpieczenia oraz programy, w odpowiedni sposób chronią tajne dane, , dostarczają prawdziwych informacji oraz efektywnie wykorzystują możliwości systemu. Na koniec swojej pracy, sporządzają dokładny raport, który zawiera szczegółowe podsumowanie. Dzięki niemu, firmy może wprowadzić zmiany w ochronie i zabezpieczeniach systemów informacyjnych.

Normy

Najpopularniejszymi normami wykorzystywanymi w audycie bezpieczeństwa, są: ISO, ITIL, oraz . Są to międzynarodowe systemy zarządzania jakością, które informują jakie cechy należy spełniać, aby cieszyć się bezpieczeństwem oraz prawidłowym funkcjonowaniem działalności gospodarczej.
 

fot.fc09.deviantart.net

Ważne, aby audyt bezpieczeństwa przeprowadzony był przez dokładną oraz zaufaną jednostkę. Tylko wtedy będziemy mogli mieć pewność, że nasza firma jest bezpieczna.

Leave a Reply