Ułatwianie osobom niepełnosprawnym normalnego życia

Ułatwianie osobom niepełnosprawnym normalnego życia

Każdy z nas spotyka osoby z różnymi schorzeniami i niepełnosprawne. Wiele takich osób, zwłaszcza młodych pragnie prowadzić normalne życie. Czyli takie, w którym mogą się uczyć, pracować, spotykać ze znajomymi. Dlatego też prawo nakłada na właścicieli budynków obowiązek dostosowywania ich do potrzeb osób niepełnosprawnych. Plany nowo powstałych budynków też muszą być odpowiednio przygotowane. Dotyczy to urzędów, szkół, placówek medycznych, biurowców, centrów handlowych oraz wszystkich budynków publicznych.

Jakie rozwiązania należy zastosować?
 

Oczywistym problemem czasem jest samo wejście do jakiegoś budynku. Dlatego niezbędne jest przygotowywanie specjalnych podjazdów dla wózków inwalidzkich. Dla osób mających problemy z chodzeniem należy montować , na których mogą się wesprzeć. W budynkach piętrowych koniecznie musi być winda. I ona też powinna być dostosowana wielkością dla wózków. W niektórych budynkach montuje się ruchome schody. W hotelach czy nawet nowych blokach projektowane są większe korytarze i klatki schodowe. Podłogi w budynkach powinny być wykonane z materiałów, na których nie będzie istniało ryzyko poślizgnięcia się.
Do potrzeb osób niepełnosprawnych dostosowywane są też środki transportu. Na przykład tramwaje i autobusy są niższe niż kiedyś, wejście do nich jest na poziomie równym chodnikowi. Niektóre mają specjalne podesty dla wózków inwalidzkich. Są też bardziej przestronne i wygodne. Coraz więcej jest też taksówek dostosowanych do przewożenia osób na wózkach.
Warto też docenić tych pracodawców, którzy tworzą miejsca pracy przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.  

Jeżeli szukasz skutecznych zabezpieczeń, które będą zamontowane przy schodach to koniecznie sprawdź http://inoxstyl.pl/tomaszow-mazowiecki - tutaj możesz liczyć nie tylko na niską cenę ale przede wszystkim na wysoką jakość.

Każde schody powinny być dobrze zabezpieczone. Najlepiej asortymentem, które proponuje http://inoxstyl.pl/bydgoszcz - tutaj również możesz skorzystać z usługi montażu.

Leave a Reply