Tkaniny które tworzą wystrój wnętrz

Tkaniny które tworzą wystrój wnętrz

Aranżacja wnętrz to nie tylko meble, , drewniane podłogi i tapety, a może przede wszystkim tekstylia. Tkaniny towarzyszą nam od epoki jaskiniowców. Początkowo jako ubrania i posłania chroniące przed zimnem, następnie aż do teraz jako ozdoba i wyznacznik naszego statusu społecznego i finansowego.

Tkaniny przede wszystkim praktyczne

Najważniejszą właściwością tkanin w naszych domach jest ich funkcjonalność. , , tekstylia zasłonowe, odgrywają ogromną rolę w rozprowadzaniu, a raczej hamowaniu roznoszących się dźwięków. To właśnie tkaniny powodują w największym stopniu wyciszanie pomieszczeń, to dzięki dywanom, zasłonom i obrusom po naszych domach nie rozchodzi się echo, a kichając nie słyszymy „na zdrowie” od sąsiada zza ściany. Na wszelkich zimnych powierzchniach skutecznie cieplnie izolują nasza skórę.

Tekstylia dekoracyjne

Zarówno , pościelowe jak i zasłonowe w naszych domach spełniają funkcje dekoracyjne. Dzięki fantazyjnym plisom, szerokiej palecie kolorów, barwień, wytłoczeń i wielu, wielu innych technologii są bardzo ważne w aranżacjach wnętrz. Bez nich, wnętrza stają się zimne, nieprzyjemne i surowe, tkaniny dają przede wszystkim wrażenie przytulności. Tkaniny na stałe są wpisane wystrój wnętrz naszych pomieszczeń.

Leave a Reply