Szkoło aktorska witaj!

Szkoło aktorska witaj!

Co roku wielu chętnych zgłasza się na do szkoły aktorskiej. W Polsce mamy takie placówki na przykład w Łodzi, Warszawie, Krakowie czy Lublinie. Miejsce studiowania zależy, czy mamy zamiar uczyć się w prywatnej placówce, czy państwowej. Aby dostać się na upragniony kierunek w takiej szkole trzeba nieźle się natrudzić. Prócz wzorowej dykcji, sprawności sportowej jest potrzebny również talent.

fot.tallycast.com

I co mi takie studia dają?

Niewątpliwie studia te są niesamowitą przygodą. Spotykasz się z przeróżnymi osobami, które tak samo różnie spostrzegają kulturę i sztukę. Pod okiem doświadczonych wykładowców, których nieraz widzieliśmy na deskach teatrów lub w telewizji, na pewno rozwiniemy swoje skrzydła. Nikt bez artystycznej duszy oraz talentu nie da rady sobie w takiej szkole. Zmęczą go próby do późna i uczenie się scenariuszy z dnia na dzień.

Czy jest tak łatwo?

To, że są to studia, które pomagają rozwinąć indywidualne potrzeby, nie znaczy, że będzie nam łatwo. Praca nad sobą jest przecież ciężką pracą. Nie sądźcie, że wszystko jest tam takie banalne, a aktorem może być każdy! To bzdura! Na jedno miejsce w takiej szkole zgłasza się 20 osób, a nawet więcej. Tu naprawdę trzeba przyciągać i uwodzić ludzi. Talent jest najpotrzebniejszy. I należy dodać, że pierwszy rok jest najtrudniejszy. Pierwszoroczniak musi pogodzić się z tym, że nie będzie szanowany przez starsze roczniki do dnia fuksówki. To ostry test psychiczny, który musi znieść każdy . Presja wywoływana przez starszych kolegów jest jednak do przejścia. Mogą o tym świadczyć roczniki, które skończyły już tę szkołę.

Jeżeli więc czujesz, że aktorstwo to Twoja pasja, a Ty sam posiadasz potrzebny talent, przygotuj się do egzaminów do szkoły aktorskiej, a być może rozpoczniesz przygodę swojego życia!

Leave a Reply