Sprzątanie na skalę miasta

Sprzątanie na skalę miasta

to czynność, której większość z nas nie lubi. Każdy, kto broni się rekoma i nogami, wie dlaczego. To żmudna praca, która daje satysfakcję dopiero przy końcowym efekcie. Władze miasta też nie należą do czyściochów, o czym świadczy stan miasta. Zbliżający się festiwal muzyki klasycznej, który ma zgromadzić sporą liczbę ludzi zmotywował władze do zmiany oblicza miejsca. opanowuje wielkie !

Akcja dla brudasów

należy do miast, którymi możemy się chwalić za granica. Obcojęzyczni turyści, którzy odwiedzają są powodem, dla którego warto o niego zadbać. Architektura, możliwość spacerowania nad morzem, muzea i galerie- to wszystko zachęca do zwiedzania miasta. Niestety ostanimi czasy tonie w śmieciach. Mieszkańcy nie są nauczeni by dbać o czystość, dlatego media nagłaśniają akcję „Wielkie ”, która ma cenlu zachęcić ludzi do zadbania o ich miejsce zamieszkania. Światowy dzień sprzątania do za mało, potrzebny jest lokalny kontekst. W projekcie wezmą udział władze miasta, które zażekają się, że będą sprzątac zaniedbane zakątki Gdańska od świtu do nocy, uzbrojeni w gumowe rękawiczki i torby na śmieci.

sprzątanie, Gdańsk

Muzyka Chopina na czysto

Nadchodzący festiwal muzyki klasycznej, który jest popularny nie tylko w Polsce stał się powodem, dla którego ma być czyściejszy. Goście, którzy przybedą do miasta mają zobaczyć czyste ulice i miejskie toalety. W parkach ma zabraknąć śmieci, a napisy z murów, które szpecą przestrzeń publiczną mają zostać usunięte. Poozstaje trzymać kciuki.

Brudne miasto zniechęca. Gdańsk, który jest naprawdę ładny, traci swój wizerunek przez to, że jest zaniedbane. Nagłośniona zostaje akcja sprzątanie gdańsk znów ma dobre pomysły.

Leave a Reply