Skomputeryzowana firma a bezpieczeństwo informacji

Skomputeryzowana firma a bezpieczeństwo informacji

Wiele firm posiada komputery, na których przechowuje ważne na temat swojej działalności. Nikt chyba nie jest w stanie sobie wyobrazić co by się mogło stać, gdyby jakieś ważne dane zostały przechwycone przez osoby nieupoważnione.

Brak bezpośredniego dostępu do komputera kogoś obcego nie czyni go bezpiecznym

Jeżeli tylko komputery podpięte są do Internetu, to znak, że może być zagrożony. Dzisiejsza technologia pozwala przejąć dostęp do komputera siedząc od niego nawet miliony kilometrów, ważne tylko by były jakoś ze sobą połączone (w tym przypadku jest to ). Dlatego tak ważne jest dbanie o informacji i dostępu do komputera. Warto nawet zainwestować pieniądze i zlecić fachowcom, którzy odpowiednio zadbają sprawdzenie czy w naszej sieci nie ma luk, które mogą zostać wykorzystane przez kogoś z zewnątrz.

bezpieczeństwo informacji

fot. http://1.bp.blogspot.com

Utrata danych może spowodować katastrofę

Istniała pewna , która podjęła się ogromnego przedsięwzięcia i większość swoich informacji na ten temat przechowywała na komputerach. Niestety komputery te, zostały przeczyszczone przez hakerów, sprawa do tej pory nie jest do końca wyjaśniona. nie wywiązała się z terminów i musiała zapłacić duże odszkodowania.

Aby zapobiec takim sytuacjom dbajmy o bezpieczeństwo informacji, którego nie można przeliczyć na żadne pieniądze.

Leave a Reply