Serum do twarzy działa inaczej niż krem?

Serum do twarzy działa inaczej niż krem?

Czym różni się od zwykłego kremu? Niekiedy tylko nazwą, jednak dobre kosmetyki faktycznie mają nieco inne działanie.

Prawdziwa

Serum to skoncentrowany produkt, który ma działać mocniej od kremu, jaki stosujemy na co dzień. To tak zwany „reperator”, mający redukować zmarszczki, powiększone pory czy przebarwienie. Ten stosowany na noc ma nie tylko wygładzać skórę, ale i odżywiać ją tak, by wyglądała świeżo i młodzieńczo. Gdy nałożymy na to , stworzymy naturalny filtr ochronny. Aby faktycznie działało należy je dostosować  indywidualnie. Każda kosmetyczka pomoże nam wybrać takie, które będzie odpowiednie dla konkretnego rodzaju skóry. Ten, kto nie korzystał jeszcze z dobrodziejstwa serum powinien jednak zrobić (jak w przypadku każdego kosmetyku) próbę – to sprawdzi czy nie jesteśmy na preparat uczuleni. jest również niewskazane zaraz po złuszczaniu naskórka. Lepiej by twarz „odpoczęła” i dopiero po kilku dniach zaaplikować serum. Dopiero wtedy serum będzie działało tak jak powinno.

serum do twarzy

Drogo, ale wydajnie

Jakie są wady ? Przede wszystkim cena – to dość drogi kosmetyk (na pewno droższy niż kremy)  Warto mim oto spróbować, ponieważ przynosi dobre efekty. Wiele preparatów starcza jednak na dłuższy czas, ponieważ stosuje się jedynie kilka kropel serum. Dzięki temu jest to wydajny kosmetyk, który warto mieć w łazience. Nie jest wskazany młodym osobom, które i tak mają piękna cerę, ale osobom dojrzałym.

Krem nie będzie tak skuteczny jak serum do twarzy, które działa ze zdwojoną mocą. Warto jednak krem nalożyć - będzie naturalną wartwą ochronną.

Leave a Reply