Rozwód stał się modny?

Rozwód stał się modny?

Słowo „” pojawia się w sferze publicznej coraz częściej. Chociaż problemy małżeńskie i małżeństwa, które nie powstawały z pobudek uczuciowych istniały niemal od zawsze, tendencje są przygnębiające – coraz więcej ludzi dobrowolnie decydujących się na ślub, po paru latach pragnie wolności. Dlaczego?

dla rozwodzących się

Niektórzy twierdzą, że ludzie „idą na łatwiznę” i gdy pojawia się większy kryzys w małżeństwie( a to normalne)  nie walczą o miłość, ale kłócą się i od razu myślą o rozwodzie jako rozwiązaniu problemu. Tymczasem nie zawsze jest to takie proste – bywa konieczna, zwłaszcza gdy chodzi o podział majątku czy kwestię dzieci (szczególnie niepełnoletnich). To drażliwe sprawy, a podczas spraw rozwodowych często dochodzi do wyjawiania wielu intymnych tajemnic. Ludzie, którzy przyrzekali sobie miłość i wierność, nagle nie mogą się na siebie patrzeć i staja się sobie obcy.

pomoc prawna katowice

Najczęstsze przyczyny rozwodów

bywa potrzebna również w ustaleniu motywacji. Dlaczego ludzie się rozwodzą? Mówi się, że związek po kilku latach potrzebuje „energetycznego doładowania”. Uczucie między dwojgiem nie jest już tak intensywne, pojawia się rutyna, a nawet nuda, która jest katalizatorem zdrad. Mało kto próbuje naprawić związek i pokazać, że wciąż kocha. Innym powodem bywają pieniądze – niestety kwestia finansów również jest delikatna, podobnie jak dzieci. O dziwo w wielu rodzinach nowy członek rodziny wcale nie spaja dwojga ludzi, ale powoduje nieporozumienia i kłótnie.

Dla małżeństw, które chcą się rozwieść pomoc prawna katowice bywa niezbędna. Sprawa rozwodowa często trwa miesiącami lub nawet latami, a ci, którzy kochali się, zaczynają się nienawidzić.

Leave a Reply