Róż we wnętrzach

Róż we wnętrzach

Odpowiedni dobór kolorów we wnętrzach ma niezwykle istotne znaczenie. I chodzi nie tylko o to, by były praktyczne czy przytulne. Chcemy się w nich dobrze czuć, a wybrane kolory z pewnością będą wpływać na nasz nastrój. Jeżeli zatem mamy skłonność do popadania w chandrę, najlepiej wybrać jakieś wyraziste i radosne kolory. Idealnym kolorem dla wielu wnętrz jest róż.

Właściwości koloru różowego

źródło: wjakwnetrze.pl

źródło: wjakwnetrze.pl

Okazuje się, że kolor różowy ma swoje właściwości psychologiczne. Różowe nadają się dla osób, które szukają wyciszenia, uspokojenia i chcą uniknąć konfliktów. Wtedy też powinny zdecydować się na delikatny, pastelowy odcień. Poza tym w takim pomieszczeniu łatwiej jest opanować podwyższony puls i wysokie ciśnie – łatwiej jest bowiem się wyciszyć. Kolor ten to dobry wybór dla osób odważnych, pewnych siebie, jak również tych bardziej zagubionych.

Zastosowanie koloru

źródło: wjakwnetrze.pl

źródło: wjakwnetrze.pl

Kolor różowy we wnętrzach może pojawiać się w różnych odcieniach. Wprowadzać go do aranżacji możemy na różne sposoby – przez wykończenie, wybór mebli czy też dzięki odpowiednim dodatkom. Róż możemy też łączyć z innymi kolorami – w zależności od tego jaki efekt chcemy osiągnąć. Róż w odcieniu fuksji połączony z pomarańczem, zielenią, bielą czy turkusem pozwoli stworzyć aranżacje bardzo radosne, ciekawe i odważne.

źródło: wjakwnetrze.pl

źródło: wjakwnetrze.pl

Jeżeli połączymy róż z kolorem białym, czarny, szarym i srebrnym to nasze będą bardzo eleganckie. Sprawdzi się on jako kolor wiodący, ale również w formie dekoracji – tapety czy naklejki ściennej. I co więcej nadaje się zarówno do sypialni, salonu, jadalni czy gabinetu.

Leave a Reply