Rejs żeglarski - co sprawdzić przed wyjazdem?

Rejs żeglarski – co sprawdzić przed wyjazdem?

Każdy żeglarski wyjazd szkoleniowy, związany jest z ogromną ilością rzeczy, które musimy sprawdzić przed wyjazdem. Przede wszystkim, musimy rozpocząć od odnalezienia zaufanego i odpowiedzialnego organizatora ów, który zapewni nam należytą opiekę i intensywne szkolenie.

Co powinniśmy sprawdzić przed wyjazdem?

W pierwszej kolejności, należy sprawdzić, czy nasz organizator posiada wszelkie uprawnienia, które pozwalają mu na aranżowanie wyjazdów żeglarskich. Powinien od posiadać odpowiednią koncesję oraz ubezpieczenie. Kolejnym aspektem, który musimy sprawdzić, jest zdobycie informacji o kadrze, która ma zamiar dawać . Musi być to grupa osób, które posiadają certyfikaty, uprawniające ich do takiego nauczania. Niezwykle potrzebne, jest również doświadczenie, które zapewni uczestnikom maksimum komfortu i bezpieczeństwa.

Cena każdego rejsu żeglarskiego, w dużej mierze, zależna jest również od jachtu, czy żaglówki na jakiej będziemy pływać. Ceny wyczarterowania takich pojazdów, są zależne od standardu jaki nam oferują. Ważne, aby nie przepłacać za żaglówkę starszego typu, która nie zagwarantuje nam wygodnych warunków. Trzeba dowiedzieć się, gdzie w czasie rejsu będziemy spać, czy w kabinach na łodzi (jeżeli tak owe istnieją), czy też na brzegu za dodatkową opłatą. Jeżeli wszystkie informacje zostaną pozytywnie rozstrzygnięte, możemy być pewni, że nic – oprócz pogody – nas nie zaskoczy.

Polecamy rejsy żeglarskie z Albatros Yacht Club! Ten klub żeglarski organizuje rejsy po polskich Mazurach, ale takze śrudziemnomorskiej Chorwacji. Z Albatros Yacht Club masz pewność dobrej zabawy na jachcie, jak i w porcie!

Leave a Reply