Rachunkowość podbija umysły maturzystów?

Rachunkowość podbija umysły maturzystów?

Maturzyści zaczynają się zastanawiać, na jakie się wybrać. Dla nich ostateczny wybór zbliża się wielkimi krokami, nie mówiąc już o samej maturze. Część maturzystów zdecyduje się na pójście na , inni z kolei pójdą do pracy. Przecież nie każdy zda maturę. Jednak Ci maturzyści, którzy aspirują na dostanie się do uczelni wyższej wybierają takie , które ułatwią im łatwiejsze zdobycie pracy po skończeniu studiów. Jak się okazuje dużą popularnością cieszą się rachunkowość oraz informatyka, choć nie tylko.

Rachunkowość

Rachunkowość na studiach

Młodzi ludzie myślą o swojej przyszłości, dlatego większość z nich decyduje się na ścisłe, ponieważ z takim wykształceniem zdecydowanie łatwiej będzie im znaleźć pracę. Rachunkowość czy informatyka to nie jedyne , które cieszą się dużą popularnością wśród chętnych na . Również budownictwo czy nanotechnologia jest kierunkiem popularnym. O dziwo nadal bardzo dużo chętnych jest na filologiczne oraz pedagogiczne, choć tych drugich w naszym kraju jest aż za dużo. Absolwenci takich kierunków narzekają, że nie mogą znaleźć żadnej posady. Nic dziwnego skoro na polskim rynku jest już przesyt ludzi z takim wykształceniem. Media w ostatnich latach bardzo promowały zapisywanie się na ścisłe oraz przyrodnicze. Czy im się to udało?

Przyszłość

Niewątpliwie najbardziej przyszłościowe są ścisłe, ponieważ absolwenci takich kierunków z łatwością zatrudnienie. Dlatego maturzyści decydują się na trudniejsze , bo przecież ścisłe takie są, ale przynoszące im więcej korzyści w późniejszych latach. Niewątpliwie rachunkowość, informatyka czy budownictwo są takimi kierunkami. Ciekawe kiedy znów humanistyka będzie tak mile widziana na rynku pracy?

Na http://biuro-jk.eu/ksiegi-rachunkowe.html udaje się nam zyskać pomoc z zakresu księgowości.

Leave a Reply