Przestępczość na całym świecie stale wzrasta

Przestępczość na całym świecie stale wzrasta

Z roku na rok skala przestępczości rośnie. Codziennie dowiadujemy się o napadach na banki, porwaniach, zabójstwach. W takich sytuacjach martwimy się o własne życie. Uważamy, że któregoś dnia to my zostaniemy napadnięci, bądź zabici. Zwłaszcza gdy w pobliżu naszego miejsca zamieszkania lub firmy wydarzy się coś przerażającego. Nikt nie wie kiedy przestępcy zaatakują i jak zachowają się w stosunku do nas.

klimatyzatory-kanałowe

Kradzież pieniędzy i towarów

Właściciele firm w obawie o swoje produkty instalują specjalne zabezpieczające. Mają na celu zatrzymanie lub odstraszenie złodziej od włamania. W niektórych przypadkach nawet zaawansowany sprzęt nie daj pożądanego działania. Doświadczeni włamywacze wiedzą w jaki sposób obejść taki sprzęt i jak go unieruchomić. Jednym z takich miejsc był oferujący . Po skończeniu prac jednego dnia, pracownik włączył alarm i pozamykał na kilka zamków. Następnego dnia okazało się, że łupem złodziej padły pieniądze i . O całej sytuacji powiadomiona została , która wszczęła śledztwo. Przy tego typu kradzieży potrzebne jest dobre zabezpieczenie pozostawionych śladów. Jeżeli brakuje ich, lub zostały zatarte to trudno będzie ustalić sprawcę kradzieży. Złodzieje włamują się zwykle podczas nocy. W czasie gdy nikt nie zwraca na nich uwagi. Dopiero po kilku godzinach od włamania zostaje wszczęte śledztwo. Złodzieje mają czas na sprzedaż takich towarów i ucieczkę. Zwykle po takich napadach lokują się kryjówkach. Tak, by nie zostać znalezionym przez policję i nie rzucać się w oczy.

Nie tylko klimatyzatory kanałowe padają łupem złodziej. Przestępcy kradną wszystko co ma jakąś wartość materialną i można to później sprzedać.

Leave a Reply