Przemytnicy z przypadku

Przemytnicy z przypadku

definiuje się jako nielegalne przewożenie towarów przez granicę z pominięciem kontroli agencji celnej oraz bez uiszczenia odpowiedniego cła. Całość światowego przemytu kontrolowana jest przez półświatek i bossów mafijnych (jest to bowiem interes bardzo dochodowy – szczególnie jeżeli chodzi o papierosy czy alkohol), lecz zdarzają się również sprawy przemytników z przypadku, czyli normalnych ludzi, którzy w pewnym momencie swojego życia wciągnięci zostali (całkiem nieświadomie) w prowadzenie ciemnych interesów czy przeszmuglowanie cennego towaru bez swojej wiedzy.

Nieszczęśliwy zbieg okoliczności

turysta, przemyt, agencja celna

fot. us.123rf.com

Są dwie drogi prawne, które regulują legalny przywóz towarów z zagranicy: poddanie się kontroli celnej przeprowadzanej przez Straż Graniczną w momencie przybycia do danego państwa albo skorzystanie z usług agencji celnej, która działa na danym terenie ( ma prawo naliczyć należne i zrewidować przewóz towarów, wystawiając konieczne zaświadczenia). Bossowie mafii starają się czasami oszczędzać swoich przemytników i najniebezpieczniejsze towary podrzucają do transportu ludziom nie mającym z przemytem właściwie nic wspólnego. To właśnie w ich walizkach czy bagażach podręcznych lądują paczki z  narkotykami czy towarami dość cennymi. W momencie wpadki, mafia traci jedynie towar, gdyż człowiek, który go przewoził, był przypadkowa osobą. Ryzyko wpadki w tym momencie jednak spada, ponieważ celnicy zwykle nie zwracają wielkiej uwagi na przeciętnych, szarych obywateli.

Przemyt jest wciąż bardzo dochodowym interesem dla półświatka, wartym wielu poświęceń. Tymczasem, jeżeli chcesz przewieźć legalnie towary z zagranicy, istotne jest, aby skorzystać z usług instytucji jak agencja celna, które prawidłowo naliczą cło.

Leave a Reply