Propozycje ekspertów dotyczące ruchu ulicznego

Propozycje ekspertów dotyczące ruchu ulicznego

Eksperci motoryzacyjni nie są zachwyceni statystykami dotyczącymi wypadków samochodowych na polskich drogach. Widzą, że przez ostatnie lata ilość kolizji, rannych oraz ofiar śmiertelnych utrzymuje się na wysokim poziomie. Niektórzy z nich wskazują co należałoby uczynić, by poprawić bezpieczeństwo na ulicach. 

kurs-prawa-jazdy-gdynia

Zmiany w kursach na

Pierwsza sugestia ekspertów ma związek ze szkoleniem przyszłych kierowców. Otóż wiemy, że Gdynia trwa sześćdziesiąt godzin. Przewidzianych jest po trzydzieści na teorię oraz praktykę. Propozycja zmiany miałaby dotyczyć tylko części praktycznej. Sugestia ta ma związek z wydłużeniem czasu spędzanego za kierownicą samochodu. Czy taki Gdynia coś by zmienił? Oczywiście, że tak. Przyszli posiedliby znacznie lepsze umiejętności oraz potrafili radzić sobie w trudnych warunkach atmosferycznych. To zaś przełożyłoby się na podejmowanie właściwych decyzji przy różnego rodzaju manewrach.

Wyższe i surowsze

Drugą sprawą jest system karania kierowców. Według licznej grupy nie tylko ekspertów, ale i kierowców jest on zbyt niski. Zwiększenie wysokości mandatów oraz punktów karnych tylko poprawiłoby bezpieczeństwo na drogach. jeździliby ostrożniej i wolniej z obawy przed utratą prawa jazdy. Czy któraś z tych propozycji zostanie wprowadzona? Przekonamy się o tym w najbliższych latach. Miejmy nadzieję, że poprawią one poruszanie się po ulicach miast.

Od 2013 roku kurs prawa jazdy gdynia w pewnym stopniu ulegnie zmienia. Na razie będzie to dotyczyło tylko teorii.

Leave a Reply