Produkcja tkanin najwyższej jakości

Produkcja tkanin najwyższej jakości

Każda tkanina po opuszczeniu krosna musi jeszcze najczęściej zostać poddana długiemu procesowi wykańczania oraz przygotowywania jej do sprzedaży. Dużo zależy tutaj od rodzaju włókna, z jakiego jest wykonana, choć kilka najważniejszych etapów można uznać za wspólne dla wszystkich materiałów. Stosuje się strzyżenie lub opalanie, pranie, maglowanie, czasami barwienie. Sprawia to, że produkty osiągają piękny i szlachetny wygląd, jaki znany nam jest ze sklepowych półek.

Usunięcie śladów produkcji

Podczas tkania na krosnach niejednokrotnie w różnych częściach pozostawione zostają luźne kawałki przędzy lub inne zanieczyszczenia. Strzyżenie bądź opalanie pozwala z niej dokładnie usunąć wszystkie nieestetyczne naloty, aby w efekcie nadać jej powierzchni przyjemną w dotyku gładkość. Jest to szczególnie ważne wtedy, gdy materiał ma zostać użyty do produkcji ubrań bezpośrednio przylegających do ciała.

Niezliczone kolory

Obecnie przemysł włókienniczy do barwienia tkanin wykorzystuje głównie barwniki chemiczne, które są o wiele mocniejsze oraz trwalsze od naturalnych, a przy tym dają możliwość osiągnięcia nieprzebranej wprost ilości odcieni. Są one przy tym całkowicie bezpieczne zarówno dla samych włókien, jak i dla ludzi, którzy w przyszłości zakupią gotowy produkt. Nie wyblakną podczas prania, ani nie uszkodzą innych ubrań czy materiałów. Produkty farbowane na kolory jasne muszą zostać uprzednio wybielone, pozostałe są od razu zanurzane w specjalnej kąpieli, w której nabierają pożądanej barwy w sposób szybki i zupełnie jednolity.

Leave a Reply