Problemy z biurem rachunkowym w Poznaniu

Problemy z biurem rachunkowym w Poznaniu

W zeszłym roku w Poznaniu jedno z biur rachunkowych doprowadziło do problemów finansowych swojego klienta. Przedstawiciel tej instytucji twierdzi że osoby podpisujące umowę z tym kto pogrążył ich firmę na pewno nie sprawdziły czy w danej jednostce pracuje taka osoba. Aktualnie można wyciągnąć z takiej sytuacji wniosek że tak naprawdę nie można ufać nikomu kto do nas przychodzi nawet przedstawicielom poważnych i znanych na rynku firm. w Poznaniu którego ponoć był to przedstawiciel nie chce brać na siebie odpowiedzialności powołując się na bazę swoich pracowników w którym nie istnieje ani nie istniała wcześniej osoba której danymi posługiwał się człowiek podpisujący umowę z klientem.

Źródło: http://gbayer.com

Sprawdzić czy na pewno ktoś taki istnieje

Podpisywanie umowy jest stresujące ponieważ każda z firm chce zarobić i wiadome jest że dużo rzeczy ukryte jest w tekście umowy tak aby klient nie rozumiał tego co czyta lub ewentualnie drobnym maczkiem co powoduje że klient nie jest w stanie doczytać fragmentu tekstu bez lupy. Dając za przykład sprawę biura rachunkowego z Poznania trzeba pamiętać o tym, żeby sprawdzić czy dana osoba jest rzeczywiście pracownikiem danej firmy. Prawdopodobnie jest to nowy sposób działania oszustów wyłudzających od ludzi pieniądze za usługi których nie realizują. Podobnie w Łodzi działali ludzie posiadający identyfikatory kontrolerów biletów w tramwajach jednak nie wystawiali mandatów lecz przyjmowali należność od razu do ręki.

Wnioski jakie można wyciągnąć z tej historii są jednoznaczne, trzeba naprawdę bardzo uważać wybierając biuro rachunkowe poznań nie jest jedynym miastem w którym działają oszuści więc gdziekolwiek byś się nie znalazł uważaj na to co podpisujesz.

Leave a Reply