Poprawne dbanie o zęby

Poprawne dbanie o zęby

Wiele osób marzy o tym, aby mieć piękne, zadbane zęby. Niestety nie jest to proste, szczególnie dla tych którzy mają słabą kość zębową, którą szybko atakuje . To właśnie jest bowiem jednym z najczęstszych przyczyn różnego rodzaju ubytków i problemów z zębami.

Odpowiednia higiena

W próchnicą da się walczyć, trzeba jednak być systematycznym i dokładnym. Aby jak najlepiej wystrzegać się jej, należy pamiętać o tym, aby dokładnie szczotkować zęby minimum dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Takie nie może być jednak za krótkie – półminutowe szorowanie nic nam nie da. Trzeba dokładnie umyć każdy ząb, a także język i policzki, bowiem to właśnie tam mieści się najwięcej bakterii, które powodują problemy z próchnicą. Oprócz szczotkowania zębów, dużo dobrego daje również używanie nici dentystycznej, która dokładnie czyści przestrzenie między zębowe, czyli miejsca, gdzie nie może dostać się włókno szczoteczki do zębów. Ostatnim etapem dbania o higienę jamy ustnej, jest regularne płukanie jej odpowiednim płynem, który można kupić w każdej drogerii, a który odświeża oraz niszczy nieprzyjazne bakterie.

Kontrolna wizyta

Nie da się zaprzeczyć temu, iż odpowiednie dbanie o zęby nie może obejść się bez regularnych wizyt u lekarza stomatologa. Gabinet dentystyczny powinien być miejscem, którego się nie boimy, a które odwiedzamy z każdym chociażby małym problemem z zębami.

Dentysta powinien znać się na swoim fachu. Brak wiedzy i doświadczenia od razu go eliminuje. Dlatego warto poznać sypien.pl i u profesjonalisty leczyć swoje zęby.

Leave a Reply