Pomysł na ciekawą bibliotekę

Pomysł na ciekawą bibliotekę

Osoby, które uwielbiają czytać i mają w swoich domach ogromne zbiory książek, z pewnością nie powinny ich ukrywać. Ciekawie zaprojektowana pozwoli je wyeksponować, a jednocześnie stanie się ozdobą wnętrza. Taką biblioteczkę można bez problemu dopasować do stylu wnętrza – czy to nowoczesnego, klasycznego czy romantycznego. Oto kilka ciekawych pomysłów.

źródło: czterykaty.pl

źródło: czterykaty.pl

można zajmować całą ścianę – od podłogi aż do sufitu. Taka może być bardzo prosta – może po prostu składać się z wielu półek. Jej charakter związany jest jednak z wykończeniem. Zabudowa ściany została bowiem wykonana z drewna pomalowanego na ciemniejszy kolor. Dzięki temu prezentuje się niezwykle stylowo i elegancko. Idealnie będzie się prezentować w klasycznym wnętrzu, w otoczeniu eleganckich mebli i dodatków. W takim miejscu z przyjemnością będzie można zasiąść do lektury.

źródło: czterykaty.pl

źródło: czterykaty.pl

może znajdować się również w sypialni. Bardzo ciekawie będzie wyglądała, gdy umieścimy ją na ścianie za łóżkiem. Wystarczy tutaj umieścić kilka półek, na których ustawimy książki. Warto, by pasowały one do stylu wnętrza. W białej, minimalistycznej sypialni najlepiej będą się prezentowały białe półki, które będą niemalże niewidoczne.

źródło: czterykaty.pl

źródło: czterykaty.pl

W wypadku mniejszego zbiory książek można zdecydować się na jakiś oryginalny regał. Bardzo efektownie wygląda regał w kształcie spirali, na którym znajduje się sporo miejsca na książki. Taki regał to jednocześnie niebanalna ozdoba ściany w salonie czy przedpokoju.

Leave a Reply