Polacy coraz chętniej inwestują sowje oszczędności!

Polacy coraz chętniej inwestują sowje oszczędności!

Przeprowadzane co jakiś czas sondaże oraz ankiety jasno wskazują na to, że Polacy lubią inwestować oraz coraz lepiej umieją to robić. Liczni , a także niektóre osoby prywatne z wielką pasją i zainteresowaniem śledzą wszystko, co dzieje się na międzynarodowym rynku papierów wartościowych, kontrolują ceny ropy oraz poszczególnych walut, poświęcają także czas na analizę kosztów metra kwadratowego mieszkań i lokali usługowych w przeróżnych miastach Polski. Dzięki temu mogą z dużym zapasem potrzebnej wiedzy włączyć się do gry na giełdzie, czy wybrać dla siebie optymalny rodzaj .

Akcje wciąż na ostatnim miejscu

Pomimo znacznej atrakcyjności oraz tak lubianego przez niektórych inwestorów dreszczyku emocji, jaki gwarantuje , wiele osób nadal boi się na własną rękę zaczynać przygodę z papierami wartościowymi. Krąży przecież mnóstwo legend o tym, jak w przeciągu jednaj sesji topniały wielomilionowe fortuny, a co tu dopiero mówić o skromnych oszczędnościach przeciętnego Polaka. Tendencja ta jednak ulega zmianie wraz z pojawianiem się atrakcyjnych ofert agencji rachunkowych, które obiecują prywatnym osobom pomoc i koordynację w maklerskich poczynaniach.

Popularne

Ponieważ zdrowy rozsądek każe nam inwestować w to, co można zobaczyć gołym okiem, dlatego zdecydowanie najchętniej lokujemy pieniądze w nieruchomościach. Ich ceny faktycznie powoli lecz dosyć jednostajnie idą w górę, lecz należy przypuszczać, że sytuacja w przyszłości zacznie się odwracać. Lepiej więc powoli zaczynać , szykując się na innego rodzaju działalność.
 

Nie lubisz zajmować się finansami? MN-ATUT biuro rachunkowe poznań zajmie się wszelkimi drukami, podatkami i calą obsługą księgową. Dzięki MN-ATUT fiskus będzie z głowy.

Leave a Reply