Pisanie pracy końcowej - obowiązek każdego studenta

Pisanie pracy końcowej – obowiązek każdego studenta

Każdego studenta, niezależnie od tego jaki kierunek studiów kończy, czeka pisanie pracy licencjackiej oraz magisterskiej. Jest to obowiązek, na podstawie którego wydaje się zaświadczenie o ukończeniu studiów. Odkąd wprowadzono boloński, a cykl nauczania podzielono na dwa odrębne, konieczne jest napisanie dwóch prac, na obu poziomach nauczania. Jeszcze kilka lat temu studenci mieli mniej pracy z tym związanej.

i magisterskich

Dla jednych jest to moment aby sprawdzić swoją wiedzę, dla innych – niepotrzebna strata czasu, która do niczego nie prowadzi. Wiele osób uważa, iż napisanie pracy która ma zaledwie od kilkunastu do kilkudziesięciu stron, nie jest wyczynem i jest karykaturą pracy naukowej. Oczywiście, wśród prac zdarzają się wyjątki, jednak tak naprawdę większość prac pisana jest na tak zwane „odczepne”, aby tylko cokolwiek napisać, obronić się i zapomnieć. Do pracy magisterskiej przykłada się więcej pracy i odpowiedzialności, bowiem dla licznych ów, jest to prawdziwe wyzwanie.

Założenie twórców systemu bolońskiego nie do końca pokrywa się z osądem ów, pragnęli oni bowiem ułatwić im , a nie utrudnić jak wielu uważa. Jak jednak wiadomo, nigdy nie można dogodzić każdemu, dlatego trzeba pogodzić się z zaistniałymi przepisami i przyłożyć się zarówno do pisania pracy magisterskiej jak i licencjackiej.
 

Rzetelne pisanie prac licencjackich oraz magisterskich to obowiązek każdego studenta, do którego powinni oni podejść z odpowiedzialnością oraz odpowiednim przygotowaniem,

Leave a Reply