Piękna i przytulna – romantyczna sypialnia

Piękna i przytulna – romantyczna sypialnia

ma zapewniać wyjątkowy komfort i spokój. W tym wnętrzu chcemy się odciąć od codziennych problemów i zrelaksować. Dlatego tak ważny jest sposób, w jaki urządzimy sypialnię. Powinna być spokojna, przytulna i nastrojowa. Idealnie w tej roli sprawdzi się oczywiście romantyczna. Jak ją urządzić?

źródło: homplex.pl

źródło: homplex.pl

Koniecznie trzeba wziąć pod uwagę dwie kwestie. Po pierwsze, odpowiedni nastrój w sypialni pomaga stworzyć odpowiednia kolorystyka. W sypialni romantycznej najlepiej sprawdzają się jasne kolory, a szczególnie pastelowe odcienie. Sprawią, że wnętrze będzie sprzyjać odprężeniu, będzie subtelne i przyjazne. Warto sięgać po odcienie bieli, beżu, jasne odcienie koloru niebieskiego czy różowego. Zdecydowanie należy natomiast unikać kolorów ciemnych i bardzo intensywnych. Kolorystyka to pojawiać się musi nie tylko na ścianach, ale również meblach. W romantycznej sypialni najlepiej prezentują się meble białe lub bielone.

źródło: czasnawnetrze.pl

źródło: czasnawnetrze.pl

Po drugie, nastrój będą również budować dodatki. romantyczna to idealne miejsce dla wzorów kwiatowych oraz koronek. Sprawdzą się tutaj miękkie narzuty na łóżko, poduchy z różnymi zdobieniami, dywany. W sypialni romantycznej powinny pojawić się stylowe świeczniki, lampki nocne, ramki na zdjęcia, oraz oczywiście kompozycje kwiatowe.

źródło: czterykaty.pl

źródło: czterykaty.pl

Należy też zadbać o wystrój okien – delikatne firany połączone ze zwiewnymi zasłonami to rozwiązanie dla romantycznej sypialni. Oczywiście z ilością dodatków nie wolno przesadzić. ma być gustowna i stonowana – tylko wtedy naprawdę w niej wypoczniemy.

Leave a Reply