Palacze i brzydki zapach z ust

Palacze i brzydki zapach z ust

Palacze powinni mieć świadomość, że ich nałóg jest zagrożeniem dla ich zdrowia, ale i …wyglądu. Łamliwe włosy, kiepska, ziemista cera, żółte paznokcie i … To tylko niektóre efekty palenia.

Palacz może mieć ?

Przede wszystkim palacze nie mogą się zazwyczaj pochwalić miłym lub chociaż neutralnym zapachem z ust. W sklepach są dostępne specjalne pasty do zębów i płyny, które redukują brzydkie zapachy spowodowane paleniem papierosów. Wiele nałogowców powinna jednak pamiętać to, że to nie koniec ich zmagań stomatologicznych. Ci, którzy palą tracą szybciej w mieście takim jak Żywiec są często jednak odmawiane palaczom. Jeżeli dana osoba nie przestanie palić, nie mają sensu.

implanty żywiec

Szczególna profilaktyka

Palacze muszą też pamiętać o tym, że  ich może pojawić się u nich stan przedrakowy. Charakteryzuje się on pojawieniem się białych plan na języki, dziąsłach i podniebieniu. Dodatkowo wiele palaczy odczuwa nieustannie suchość w ustach, a ranki i uszkodzenia jamy ustnej goją się u nich dwa razy wolniej. Powinni mieć regularnie odwiedzać dentystę, a najlepiej rzucić nałóg – inaczej nie pomogą im nawet . To, z czym walczą najczęściej to czary osad, który występuje głównie u palaczy. Jest on nie tylko nieestetyczny, a wręcz odpychający (zwłaszcza w bliskich kontaktach damsko-męskich), ale i groźny dla uzębienia. Palacze po prostu muszą szczególnie dbać o jamę ustną.

Niektórzy palacze nie mają co liczyć na implanty żywiec. Uzębienie palacza często wymaga szczególnej kontroli, o czym każdy nałogowiec musi pamiętać.

Leave a Reply