Otwieranie firmy jest tanie, ale wiąże ze sobą pewne kroki

Otwieranie firmy jest tanie, ale wiąże ze sobą pewne kroki

Otwierając własną firmę nie potrzebujemy dużych pieniędzy. Otworzenie działalności gospodarczej wymaga od nas trochę czasu i niezbyt zasobnego portfela na początku. Należy jednak być uświadomionym, że prędzej czy później będziemy musieli skorzystać z biura rachunkowego.

Dlaczego, będzie potrzebne ?

Ponieważ ustawy dotyczące rachunkowości potrafią się zmieniać średnio co 2-3 tygodnie, dlatego żeby mieć pewność, że niczego nie przeoczymy i nie wejdziemy w konflikt z fiskusem lepiej zatrudnić do rozliczania księgowości . Na co zwrócić uwagę podczas wyboru takiej firmy? Przede wszystkim musi brać na siebie odpowiedzialność za błędy, w końcu za to jej płacimy. Powinna mieć wyszkoloną kadrę i być stosunkowo blisko naszej firmy (kwestia dostarczania dokumentów itd.). Najlepiej żeby miała możliwość doractwa, wiąże się to z większym kosztem, jednak mamy zawsze do kogo się zgłosić o poradę, a na pewno będziemy mieli wiele pytań w końcu to nasza pierwsza . Warto zwrócić uwagę na klientów takiego biura, jeżeli będą to znane marki na rynku, wówczas mamy pewność, że firma jest solidna.

O czym jeszcze pamiętać

W przypadku jednosobowej firmy, nie ma większsego problemu z prowadzeniem działalności. Swoją siedzibę możemy ulokować w domu, a gdy powierzamy swoją księgowość w ręce biura rachunkowego, jedyne nasze zmartwienie to zarabianie pieniędzy. Gdy zatrudnimy kogoś do naszej firmy, wówczas mamy obowiązek w ciągu 30 dni poinformować o tym fakcie Państwową Inspekcję Pracy.

Wielu z nas ma poważne problemy finansowe. Chcąc się z nimi uporać, niezbędne jest skorzystanie z różnych opcji. Jedna z nich to sprawdź tu i porównaj z innymi.

Leave a Reply