Oryginalna łazienka – czarna wanna

Oryginalna łazienka – czarna wanna

Kiedy wybieramy do łazienki wannę, logicznym wyborem jest biała. Zastanawiamy się ewentualnie nad sposobem jej obudowania oraz kształtem. Aby nasza łazienka prezentowała się oryginalniej, możemy postawić na czarną wannę. Będzie to rozwiązanie wprowadzające do nutkę ekstrawagancji oraz elegancji. Ale czy warto?

źródło: urzadzamy.pl

źródło: urzadzamy.pl

Czarna na pewno sprawi, że łazienka będzie się wyróżniać na tle innych wnętrz. Sprawi, że uda się w niej stworzyć niepowtarzalny klimat. Pasuje przede wszystkim do aranżacji eleganckich oraz stylu glamour. A z czego może być wykonana taka ? Najczęściej jest to czarny granit lub konglomerat. Takie wanny są niezwykle piękne oraz bardzo trwałe. Czarne wanny są również wykonywane z emaliowanej stali. Nie znajdziemy natomiast akrylowych czarnych wanien. Z tego powody są one po prostu droższe od wanien tradycyjnych – białych.

źródło: e-instalacje.pl

źródło: e-instalacje.pl

Kiedy wybierzemy czarną wannę, musimy się liczyć z pewnymi utrudnieniami. Taka jest niezwykle ciężka, więc trudno jest ją przetransportować(szczególnie kiedy chodzi o bloki), a także nie będzie mogła stanąć w każdym budynku. Poza tym jest ją trudniej utrzymać w czystości, gdyż widać na niej wszelkie zabrudzenia i ślady po wysychającej wodzie – coś czego nie dostrzeżemy na wannie klasycznej.

źródło: urzadzamy.pl

źródło: urzadzamy.pl

Dla obniżenia kosztów można zdecydować się na białą wannę w czarnej obudowie. Można ją również pomalować na czarno. Taka będzie pięknie wyglądać w łazience nowoczesnej lub retro. Cały czas będzie bardzo ciekawą ozdobą łazienki.

Leave a Reply