Opel Astra II

Opel Astra II

fot.free-opel-astra-ii-g.img-download.com

zaliczany do segmentu C, produkowany od 1998 do 2009 roku. Doskonały samochód zarówno dla młodej osoby jako jeden z pierwszych pojazdów jak i doskonale sprawdzający się w roli auta rodzinnego. Dostępny w pięciu typach nadwozia, dzięki czemu znalazł wielu zwolenników. Niemiecka myśl techniczna przyczyniła się do powstania Opla, marki powszechnie cenionej. Model Astry produkowany jest w dwóch wersjach silnikowych: benzynowym i wysokoprężnym.

Co warto wiedzieć przed zakupem

Opel Astra II z silnikiem w wersji diesela, jak każdy samochód wymaga tankowania paliwa tylko na markowych stacjach, jakość ropy ma tutaj duże znaczenie, jeżeli chodzi o żywotność pompy wtryskowej. Należy pamiętać, że po przejechaniu sporego odcinka drogi warto przed zgaszeniem silnika odczekać krótką chwilę i dać pochodzić silnikowi na niskich obrotach moment by turbina zdąrzyła się schłodzić. Wymiana oleju powinna nastąpić po około 95 tysiącach kilometrów. Wadą Oplów jest mała ilość serwisów zajmująca się naprawą pompy psg16, która występuje w silnikach dieselowskich. Jeżeli chodzi o silniki benzynowe, standardowo należy wymieniać i po przejechaniu odpowiedniej ilości kilometrów.

Na co zwracać uwage podczas zakupu

Przede wszystkim na karoserie, czy nie posiada żadnych wykwitów rdzy. Częstym problemem w samochodach tego modelu jest właśnie rdzewienie. Skrzynie biegów na 1 i 2 biegu nie powinna robić za wiele hałasu to częsta usterka w tych samochodach.

Największą uwagę przy kupnie używanego Opla Astry II należy zwrócić na pompę psg16, bowiem może oszczędzić nam to wielu napraw i dużych pieniędzy.

Leave a Reply