Opaska uciskowa powinna być w każdym domu!

Opaska uciskowa powinna być w każdym domu!

chodzą po ludziach. Nigdy nie wiadomo co może się nam przydarzyć podczas przygotowywania obiadu lub spaceru do sklepu. Jak się jednak okazuje nie w każdym domu są plastry, opaski uciskowe czy gazy. Polacy mają bardzo małą świadomość tego co może przydać się podczas opatrywania ran. Często nie wiedzą również jak pomóc drugiej osobie. Dlatego warto przechodzić szkolenia pierwszej pomocy.

opaska uciskowa

Samarytanin

Prawda jest taka, że Polacy nie wiedzą co robić w nagłych wypadkach. Poparzenia, skurcze, mdlenie, wszystko to wydaje nam się bardzo proste. Okazuje się jednak, że w prawdziwych sytuacjach nie wiemy jak się zachować. Wiemy, że oparzenie należy dać pod wodę, ale jaką, lać na nią wodę czy ranę zamoczyć w misce? Prawidłowych zachowań można jednak się nauczyć, ale pod warunkiem, że ukończy się specjalne szkolenia z pierwszej pomocy. Szkolenia, które nie trwają jednak dzień, ale kilka tygodni. Wówczas istnieje możliwość wyuczenia się odpowiednich zachowań, które mogą nie tylko człowiekowi pomóc, ale również uratować życie. Brak odpowiednich zachowań to nie wszystko. Polacy nie mają także pojęcia, co powinno znaleźć się w ich apteczkach. ? A co to takiego? Stan wiedzy z tego zakresu jest niepokojący!

Własna apteczka

Jak się okazuje są ludzie, którzy w swoich plecakach mają również małe apteczki. Tak na wszelki wypadek, gdyby komuś coś się stało. To jednak nieliczni ludzie. Większość Polaków nawet nie zdaje sobie sprawy z tego co powinno się znaleźć w apteczce, może , a może zwykły bandaż? Dlatego właśnie warto zapisywać się na szkolenia z pierwszej pomocy.

Mało kto wie, że opaska uciskowa przydaje się nie tylko podczas pobierania krwi. Potrafi ona również zatamować krwotok. Trzeba jednak posiadać odpowiednią wiedzę, aby móc kojrzyć takie fakty.

Leave a Reply