Okna PCV sposobem na hałas Krakowa i innych dużych miast?

Okna PCV sposobem na hałas Krakowa i innych dużych miast?

biuro, okna pcv krakówMieszkanie w dużym mieście ma wiele zalet. Szeroki dostęp do usług, dobry dojazd do dobrze płatnych prac – wszystko to sprawia, że wiele osób nie wyobraża sobie życia na odludziu. Miasta mają jednak także swoje wady, a jest jedną z podstawowych.

Jak walczyć z hałasem, kiedy nasze znajdują się kilkadziesiąt metrów od asfaltu po którym jeździ wiele samochodów, a oddziela go od naszego domu pas chodnika, po którym chodzą tysiące rozmawiających ludzi? Jedyne rozwiązanie to dobre PCV.

chroniące przed hałasem

Fale dźwiękowe roznoszą się w powietrzu oraz pomiędzy innymi cząsteczkami. Dlatego też pierwszą i najważniejszą barierą dobrego PCV instalowanego np. w Krakowie jest próżnią pomiędzy dwiema szybami. Dodatkowo ogranicza to ucieczkę ciepła.

Kolejna bariera to już same , które muszą bardzo dokładnie się zamykać. Każda szczelina wpuszcza do wnętrz nie tylko chłodne powietrze, ale także z ulicy. Najczęściej zaraz po montażu, a nawet po kilku latach wciąż są szczelne. Często jednak dochodzi do ich wypaczenia i nie dość, ze trudno je domknąć, to dodatkowo są mniej szczelne.

Dlaczego z PCV

PCV to w skrócie tworzywa sztuczne, a więc plastik. Materiał ten ma kilka podstawowych zalet, co czyni z niego idealne tworzywo na . Po pierwsze świetnie tłumi dźwięki, dzięki czemu problem mieszkania takim mieście jak znika. z PCV nie ulegają także wypaczeniu poprzez wysuszenie czy zawilgotnienie, jak to się dzieje z drewnem. Wadą jest jedynie wrażliwość okien PCV na wysokie temperatury, dlatego też rzadko stosuje się je jako dachowe.

Tanie, a przy tym dźwiękoszczelne okna pcv oferuje Triplast. Firma ta posiada w swej ofercie szeroki wybór okien wykonanych z PCV, aluminium, a także drewna. Znajdziemy je na stronie producenta okien.

Leave a Reply