Okna PCV sposobem na hałas Krakowa i innych dużych miast?

Okna PCV sposobem na hałas Krakowa i innych dużych miast?

biuro, okna pcv krakówMieszkanie w dużym mieście ma wiele zalet. Szeroki dostęp do usług, dobry dojazd do dobrze płatnych prac – wszystko to sprawia, że wiele osób nie wyobraża sobie życia na odludziu. Miasta mają jednak także swoje wady, a jest jedną z podstawowych.

Jak walczyć z hałasem, kiedy nasze okna znajdują się kilkadziesiąt metrów od asfaltu po którym jeździ wiele samochodów, a oddziela go od naszego domu pas chodnika, po którym chodzą tysiące rozmawiających ludzi? Jedyne rozwiązanie to dobre .

Okna chroniące przed hałasem

Fale dźwiękowe roznoszą się w powietrzu oraz pomiędzy innymi cząsteczkami. Dlatego też pierwszą i najważniejszą barierą dobrego instalowanego np. w Krakowie jest próżnią pomiędzy dwiema szybami. Dodatkowo ogranicza to ucieczkę ciepła.

Kolejna bariera to już same okna, które muszą bardzo dokładnie się zamykać. Każda szczelina wpuszcza do wnętrz nie tylko chłodne powietrze, ale także z ulicy. Najczęściej okna zaraz po montażu, a nawet po kilku latach wciąż są szczelne. Często jednak dochodzi do ich wypaczenia i nie dość, ze trudno je domknąć, to dodatkowo są mniej szczelne.

Dlaczego

PCV to w skrócie tworzywa sztuczne, a więc plastik. Materiał ten ma kilka podstawowych zalet, co czyni z niego idealne tworzywo na okna. Po pierwsze świetnie tłumi dźwięki, dzięki czemu problem mieszkania takim mieście jak znika. nie ulegają także wypaczeniu poprzez wysuszenie czy zawilgotnienie, jak to się dzieje z drewnem. Wadą jest jedynie wrażliwość okien PCV na wysokie temperatury, dlatego też rzadko stosuje się je jako okna dachowe.

Tanie, a przy tym dźwiękoszczelne okna pcv oferuje Triplast. Firma ta posiada w swej ofercie szeroki wybór okien wykonanych z PCV, aluminium, a także drewna. Znajdziemy je na stronie producenta okien.

Leave a Reply