Ogrodnictwo - pasja związana z nasionami

Ogrodnictwo – pasja związana z nasionami

Nasiona, sklep, uprawaNa świecie żyje ponad 7 miliardów ludzi, którzy każdego dnia spożywają pokarm. Jest to wyzwanie dla branży ogrodniczej. Zajmują się głównie nasionami warzyw i kwiatów. Poświęcają czas i własne zaangażowanie by powstawały nasiona. Z ich trudu korzystamy my wszyscy. Bez ich pracy będziemy mieć problemy z pożywieniem. Po uzyskaniu tego mamy możliwość zakupu i własnego pielęgnowania, pomagania we wzroście roślinką. Osoby w starszym wieku posiadające kawałek pola zasiewają własne. Uważają że to co im wyrośnie z ich nasion, na ich działce będzie ekologiczne, a nie posiadające chemię.

Preferując zdrowy styl życia zaczęto uzyskiwać nasiona w sposób naturalny, nie wspomagając ich chemią i nawozami sztucznymi. Ale żeby móc później sprzedać to musimy uzyskać specjalny certyfikat. Inaczej będziemy sprzedawać w naszym sklepie z nasionami zwykłe ziarno, a nie ekologiczne. Nie zawsze certyfikat będzie nam podpowiadał, że to jest zdrowsze. Istnieją oszuści którzy uprawiają w zwykły sposób a później sprzedają jako eko. Oceniając nasionka bierzemy pod uwagę czystość, zdolność do kiełkowania i zdrowotność. Idąc ulicą po mieście, wsi rozglądamy się wokół siebie i widzimy drzewa, piękną roślinność. Zatrzymując się chociaż na chwilkę przyglądamy się i zastanawiamy w jaki sposób z niewielkiego nasionka wyrosło kilkumetrowe drzewko. Niesamowite funkcje otaczającej nas przyrody wielokrotnie zadziwiają i skłaniają do myślenia. Między innymi drzewa z małego nasionka a spełniają ważną funkcję. Pochłaniają dwutlenek węgla i zamieniają go w tlen potrzebny nam do oddychania.

Własny sklep z nasionami w danym mieście nie ma dużych szans na przetrwanie, obecnie zdecydowanie lepiej jest otworzyć sklep internetowy tego typu. Wysyłając nasiona na cała Polskę, możemy spotkać się z naprawdę dużym zainteresowaniem.

Leave a Reply