Nowe egzaminy na prawo jazdy

Nowe egzaminy na prawo jazdy

W 2012 roku miały zmienić się egzaminy na uprawnienia do prowadzenia samochodu. Na całe szczęście zostały one zablokowane i odesłane do poprawy ponieważ okazało się że cały projekt jest po prostu jedną wielką porażką. Nowy egzamin miał polegać na widoku z symulatora samochodu który jechał po drodze i w określonych sytuacjach zatrzymywał się. W tym momencie pokazywać miało się pytanie na które trzeba było odpowiedzieć tak lub nie, okazało się jednak że czas przeznaczony na odpowiedź i przeczytanie pytania był tak krótki że nie wyrabiali się w nim nawet instruktorzy którzy przepisy mają opanowane do perfekcji. Widok z symulatora samochodu też nie był zbyt dobrze zaplanowany ponieważ siedząc w prawdziwym pojeździe człowiek ma większe pole do rozglądania się co zwiększa jego możliwości reakcji na zagrożenie.

Źr ódło: http://elitechoice.org

Zamienić pojazd na samochodu

Gdyby planowana zmiana przepisów weszła w życie równie dobrze można by przerzucić naukę w prawdziwym pojeździe na samochodu. Trzeba tylko odpowiedzieć sobie na pytanie czy to naprawdę pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa na drogach? Odpowiedź jest prosta im mniej praktyki w prawdziwych warunkach tym mniej możliwości i schematów na reakcje przez co kierowca staje się bardziej ubogi. Można oczywiście wyrobić pewne nawyki za pomocą ów ale nie zawsze są one odpowiednie w trakcie prawdziwego zagrożenia. Zamiast zmiany formy egzaminu przydało by się po prostu zmienić system szkolenia kierowców na bardziej efektywny i to z pewnością by wystarczyło.

Najnowszy egzamin na prawo jazdy miał wyglądać jakby przyszły kierowca miał wsiąść w symulator samochodu. Dużo lepszym rozwiązaniem niż zmiana egzaminów było by nakazanie auto szkołą żeby prowadziły podczas swych zajęć naukę jazdy w wyjątkowych warunkach.

Leave a Reply