Natura w służbie ludzkości

Natura w służbie ludzkości

Człowiek jest istotą bardzo rozwinięta przede wszystkim społecznie, ale również technologicznie. Ludzkość to zbiór bardzo kreatywnych jednostek, które w bardzo dużym stopniu rozwinęły w sobie umiejętność kreatywnego myślenia. Inteligencja motoryczna człowieka rozwinęła się na tyle, by mógł on bardzo aktywnie wpływać i działać na otaczającej go materii. Okazuje się, że to dzięki umiejętnościom poznawczym i inteligencji człowiekowi udało się bardzo wiele rzeczy w swoim otoczeniu zmodyfikować i zmienić, nie wyłączając z tego natury. Nie wliczając w to zjawisk naturalnych i katastrof pogodowych, większość składników natury została przez człowieka przetworzona i wykorzystana do jego potrzeb. Dzisiaj nawet rośliny nie rosną według odwiecznego prawa natury, a ich wzrost i rozwój zostały zdominowane przez wymagania współczesnego rolnictwa. Ingerencja człowieka w świat natury sięga jeszcze tak bliżej jak i dalej.

Naturalne to znaczy lepsze?

ziemia, zielona planeta, ekologia, glob

Innym jeszcze zjawiskiem związanym z umiłowaniem natury i wykorzystywaniem jej możliwości czy szans, które daje, staje się w bardzo dużym stopniu działanie i przemysł nastawione na tworzenie tak zwanych ów naturalnych. , żywność naturalna – wszystko to bardzo silnie wpływa na powodzenie danego produktu wśród konsumentów. Okazuje się jednak, że również są w dużym stopniu chemicznie wzbogacane, a z natury to mogą one czerpać co najwyżej inspirację. Takie zachowania producentów po prostu rażą.

Naturalność to słowo, które w dzisiejszym świecie nabiera zupełnie nowego znaczenia - kosmetyki naturalne nie zawsze są tym, za co się podają, ale to wciąż dobre produkty.

Leave a Reply