Najkorzystniejsze sorty węgla kamiennego

Najkorzystniejsze sorty węgla kamiennego

Opalając węglem kamiennym mamy do wyboru wiele sortów tego opału, które różnią się rozmiarem ziarna. Zwykle mi grubsze ziarno tym, droższy opał. Miał to najdrobniejszy sort, który jest traktowany jako odpad. Powstaje on bowiem podczas wydobywania i transportu opału gdy bryły trą o siebie. Nie oznacza to jednak, że miał węglowy to opał bezużyteczny.

Najdroższe najkorzystniejsze?

Najgrubszy sort węgla to , jego rozmiary wahają się od 6 do 20 cm. Są to bryły dość trudne w transporcie, przechowywaniu i rozpaleniu. Duża powierzchnia okruchów sprawia, że wymagana jest bardzo duża energia, aby opał ten rozpalił się. Dlatego też wykorzystanie samego węgla kostki jest praktycznie nie możliwe.

Tani miał

Miał węglowy to najtańszy sort węgla, który jest przy tym również bardzo trudny w opalaniu. Ze względu na sypką konsystencję często zdarza się, że sam zagasza siebie poprzez ograniczenie dopływy powietrza. Opał ten nie wytwarza także dużej ilości ciepła.

Najkorzystniejsze rozwiązanie

Opalając węglem kamiennym powinniśmy trzymać się jednej podstawowej zasady: Najlepszym rozwiązaniem jest łączenie wielu sortów węgla. Początkowo rozpalamy em i węglem groszkiem, z czasem zwiększamy rozmiar dosypywanego ziarna i na samym końcu opalamy węglem kostką. W ten sposób szybciej osiągniemy wymaganą temperaturę, a później szybciej będziemy ją utrzymywali.

Dzięki bogatej ofercie firmy agj jesteśmy w stanie zakupić każdy rodzaj węgla opałowego, który możemy wykorzystać do ogrzewania wszystkich budynków.

Leave a Reply