Metoda Mentessori popularna w przedszkolach!

Metoda Mentessori popularna w przedszkolach!

coraz częściej pragną świadomie wychowywać swoje . Nic więc dziwnego, że starają się zapoznać z najlepszymi metodami wychowawczymi, które mają na celu pomóc w dziecku całkowicie się rozwinąć. Jak się okazuje w polskich przedszkolach coraz popularniejsze staje się , która pozwala dzieciom nie tylko wykształcić w sobie kreatywne myślenie, ale również umiejętność radzenia sobie z problemami.

montessori stalowa wola

Dlaczego ?

zapisują swoje dzieci do przedszkoli, w których stosowana jest , ponieważ pozwala ona dziecku całkowicie się rozwinąć, nie tylko pod względem artystycznym, ale także logicznym. Jednym z najpopularniejszych zadań, które stosuje się w metodzie montessori to postawienie go przed zadaniem, które można wykonać wyłącznie za pomocą jednego przedmiotu. Dzięki temu uczy się nie tylko kreatywnego myślenia, ale również pomysłowości. Dzięki podobnym zadaniom uczy się on również radzenia sobie z problemami, przez co staje się znacznie bardziej samodzielne.

Czy można pomagać w czasie zadania?

Oczywiście dziecka nie wolno zostawić na pastwę losu. Jeśli zadanie go przerasta należy mu pomóc. Należy jednak pamiętać o tym, że pomoc powinna opierać się na podsuwaniu pewnych rozwiązań, a nie na wykonaniu zadania w całości przez osobę dorosłą. Właśnie dlatego cieszy się coraz większą popularnością.
 

Leave a Reply