Mecz otwierający rozgrywki piłki nożnej w Niemczech

Mecz otwierający rozgrywki piłki nożnej w Niemczech

Rozgrywki niemieckiej Bundesligi rozpoczęły się od meczu o Superpuchar Niemiec. Na Allianz Arenie rywalizowała Borussia Dortmund z Bayernem Monachium. Spotkanie to zakończyło się szczęśliwie dla gospodarzy, czyli ekipy z Monachium. Po dziewięćdziesięciu minutach na tablicy świetlnej widniał wynika 2:1. Pierwsze trofeum w nowym sezonie zostało więc wręczone. Tym samym skończyła się passa kolejnych meczy wygrywanych przez zespół z Dortmundu. Jedynym pocieszeniem dla polskich kibiców jest fakt, że gola honorowego strzelił Robert Lewandowski.

przewozy-do-niemiec

Wierni fani zespołu na trybunach stadionu

Kibice Borussii po przegranej, jeszcze z większym zaangażowaniem będą dopingowali swoich piłkarzy. Nie powinniśmy się zatem spodziewać żadnego rozłamu między fanami i władzami klubu. oraz inne środki transportu będą przywozić tysiące osób na . Niezwykłą atmosferę meczy można poczuć szczególnie na trybunach Signal Iduna Park. Mieści ona ponad osiemdziesiąt tysięcy widzów. Już podczas rozrywek sezonu 2011/2012 słychać było gardła tych kibiców. Zwłaszcza, gdy wręczano im trofea krajowe. Na mecze rozgrywane przez Borussię jeździ także liczna grupa polskich ów. W celu dostania się na rozgrywki wykorzystują oraz własne pojazdy samochodowe. Głównymi powodami wyjazdów na mecze niemieckiej ligi jest oglądanie polskich piłkarzy oraz znanych europejskich zawodników. Po takich spotkaniach istnieje możliwość otrzymania autografu czy piłkarskiego gadżetu.

Na pierwsze spotkanie nowego sezonu dowiozą nas przewozy do niemiec oraz wynajęte autokary. Ważne jest to, by dostać się na miejsce jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek.

Leave a Reply