Meble ręcznie robione

Meble ręcznie robione

są nieodłącznym elementem naszego domu. Dekorując go, staramy się dobrać je jak najlepiej, tak aby pasowały do oraz były dla nas komfortowe i użyteczne. Wiele osób, decyduje się na praktyczne i uniwersalne z Ikei, których nowoczesna linia sprawia, że pasują one do wielu wnętrz.

rustykalne

Są jednak takie osoby, które decydują się na bardziej oryginalne umeblowanie, które będzie charakterystyczne i unikatowe. Dzięki takim meblom, uzyskują charakteru i są całkiem inne, niż te, gdzie stawia się typowe ikeowe.

Jak robi się rustykalne?

Jest to ciężka praca, która wymaga wielu godzin pracy i dokładnej ręki. , który wykonuje takie , musi być bardzo dokładny i co niezwykle ważne – musi potrafić rzeźbić w drewnie. Posługuje się on techniką, która nazywa się obróbką skrawaniem. Polega ona na zdzieraniu z drewna niepotrzebnych warstw, przy jednoczesnym formowaniu kształtów. Jest to bardzo trudna technika, która wymaga wprawy, bowiem raz wyrytego fragmentu drewna nie sposób przywrócić. Nic więc dziwnego, iż produkowane tym sposobem, są drogie i ciężko dostępne.
 

Żadna maszyna nie odda uroku pracy ludzkich rąk, jaką jest na przykład technika - obróbka skrawaniem. Dzięki niej powstają unikatowe meble, które zachwycają nasze dusze.

Leave a Reply