Meble ręcznie robione

Meble ręcznie robione

Meble są nieodłącznym elementem naszego domu. go, staramy się dobrać je jak najlepiej, tak aby meble pasowały do oraz były dla nas komfortowe i użyteczne. Wiele osób, decyduje się na praktyczne i uniwersalne meble z Ikei, których nowoczesna linia sprawia, że pasują one do wielu wnętrz.

Meble rustykalne

Są jednak takie osoby, które decydują się na bardziej oryginalne umeblowanie, które będzie charakterystyczne i unikatowe. Dzięki takim meblom, uzyskują charakteru i są całkiem inne, niż te, gdzie stawia się typowe ikeowe.

Jak robi się meble rustykalne?

Jest to ciężka praca, która wymaga wielu godzin pracy i dokładnej ręki. , który wykonuje takie meble, musi być bardzo dokładny i co niezwykle ważne – musi potrafić rzeźbić w drewnie. Posługuje się on techniką, która nazywa się obróbką skrawaniem. Polega ona na zdzieraniu z drewna niepotrzebnych warstw, przy jednoczesnym formowaniu kształtów. Jest to bardzo trudna technika, która wymaga wprawy, bowiem raz wyrytego fragmentu drewna nie sposób przywrócić. Nic więc dziwnego, iż meble produkowane tym sposobem, są drogie i ciężko dostępne.
 

Żadna maszyna nie odda uroku pracy ludzkich rąk, jaką jest na przykład technika - obróbka skrawaniem. Dzięki niej powstają unikatowe meble, które zachwycają nasze dusze.

Leave a Reply