Materiały obiciowe, ważniejsze w aranżacjach niż sądzisz

Materiały obiciowe, ważniejsze w aranżacjach niż sądzisz

Salony meblowe bardzo często prócz gotowych projektów, oferują także projekty na zamówienie, to znaczy konstrukcja mebla pozostaje uniwersalna, ale jego klient dobiera sam pod wyposażenie domu i styl, w jakim został zaprojektowany. Jeżeli w dziedzinie tkanin jest się kompletnym laikiem, wówczas należy zaufać sprzedawcy, który doradzi, czy dana tkanina nadaje się pod określone obicie, czy też będzie materiałem mało wytrzymałym.
 

 

Tkanina obiciowa – ile jej potrzeba?

Dokonując zakupu materiału pod obicie, lepiej od razu wykonać projekt w salonie meblowym, gdzie wyliczona zostanie cena mebla wraz z użytym materiałem. Co prawda taniej może być wtedy, kiedy wykona się we własnym zakresie, ale problemem mogą się z kolei okazać wymiary materiału. W efekcie kanapa może wyglądać nieco inaczej w różnych miejscach. Jeśli zaś są wymieniane, to lepiej wynająć dobrego tapicera, który dokona odpowiednich pomiarów, a klient kupi wówczas upragnioną tkaninę na obicie. Takie rozwiązanie wydaje się najbardziej korzystne, bowiem osoba, która odnowi kanapę i fotele, zna się na tym dużo lepiej. Warunek, że tapicer będzie naprawdę rzemieślnikiem z powołania.

Tkaniny na

Wśród tkanin typowo obiciowych znajdują się przede wszystkim aksamit oraz jego welurowa forma, , szenil, oraz bardzo popularna ostatnio syntetyczna mikrofaza. Wybór wzoru jest bardzo ważny, dlatego może przed samym zakupem upewnić się i zebrać głosy znajomych bądź poradzić się designera.

Leave a Reply