Likwidacja cellulitu - czy to możliwe?

Likwidacja cellulitu – czy to możliwe?

Cellulit, zwany powszechnie pomarańczową skórką, jest wrogiem praktycznie wszystkich kobiet na świecie. Niezależnie od wieku, rasy, koloru skóry czy wagi – z cellulitem zmagają się wszystkie przedstawicielki płci pięknej. Oczywiście, u jednych kobiet jest od bardziej widoczny aniżeli u innych, jednak prawda jest taka, że nie tylko waga decyduje o tym jak duży cellulit nam grozi.

Czym dokładnie jest cellulit?

Cellulit to swoiste zgrubienia skóry, które pojawiają się u kobiet powyżej 25 roku życia, na ogół w okolicach ud oraz pośladków. Są to gąbczaste bruzdy, które niestety nie wyglądają estetycznie. Miliony kobiet pragnie z nim walczyć, jednak na nie jest prostym zadaniem. Nie pomagają ani regularne , czy lepsza . Można zmniejszyć jego widoczność, jednak prawda jest taka, że nigdy nie zlikwiduje się go całkowicie.

Walka

Oczywiście nie można poddawać się już na początku, trzeba jednak zaopatrzyć się w dodatkowe pokłady cierpliwości oraz wytrwałości. Systematyczne wklepywanie odpowiednich kremów, specjalnymi gąbkami podczas każdej kąpieli, kategoryczne rzucenie papierosów, zdrowa oraz picie wielu litrów mineralnej wody – wszystko to, może przyczynić się do tego, że może przynieść jakieś widoczne efekty!

Wiele kobiet, które interesuje likwidacja cellulitu zgierz, decyduje się na poddanie zabiegowi mikrodermabrazji, czyli złuszczania zewnętrznego naskórka z ud oraz pośladków. Niestety, aby zabieg ten odniósł skutek, należy kilkakrotnie go powtórzyć.

Leave a Reply