Kto zyskał na tym, że Polacy mogą legalnie pracować w Niemczech?

Kto zyskał na tym, że Polacy mogą legalnie pracować w Niemczech?

odkąd otworzyli swoje dla pracowników z innych krajów – w tym dla Polaków – oczekują szturmem nadciągających imigrantów. Najbardziej potrzebnymi pracownikami w Niemczech są przede wszystkim pracownicy fizyczni, jednak przedstawiciele innych zawodów są również mile widziani. Z całą pewnością, znajdzie się tam praca dla pielęgniarek oraz osób, które są w stanie opiekować się starszymi i schorowanymi osobami. Oprócz tego, jest wiele pracy dla i inżynierów oraz osób, które posiadają konkretny fach w ręku taki jak , elektryka czy murarstwo.

Kto korzysta z wyjazdów Polaków do Niemiec?

Z całą pewnością są dwie grupy ludzi, którzy korzystają z tak nagłego napływu ludzi do tego kraju. Przede wszystkim są to agencje pośrednictwa pracy, które organizują pracę dla nowo przyjeżdzających. Mają one dużą prowizję za każdego zdobytego pracownika, a z drugiej strony są ogromnym ułatwieniem dla ludzi, którzy nie chcą jechać do Niemiec w ciemno, bez gwarancji znalezienia pracy.

Decydują się więc płacić takiej agencji po to, aby mieć pewność, że po dotarciu na miejsce będą mieli zapewnioną pracę, a być może nawet i nocleg na pierwszych kilka dni. Drugą grupą ludzi, którzy cieszą się z otworzenia granic dla pracowników z Polski, są firmy transportowe, których pracą jest przewóz osób do Niemiec. Firmy takie odnotowały ogromny wzrost zainteresowania ich usługami, odkąd Polacy mogą legalnie pracować na niemieckiej ziemi.

Jeżeli chodzi o przewóz osób niemcy są krajem w czołówce krajów Unii Europejskiej, jeżeli chodzi o te najczęściej wybierane przez turystów.

Leave a Reply