Kończące się złoża węgla

Kończące się złoża węgla

węgielPrzeważnie do procesu jakim jest ludzie wykorzystują który jest najbardziej popularny i już od wielu lat wykorzystywany do tego celu. Niestety powoli musimy szukać zupełnie innej alternatywy dla tego surowca ponieważ natura która go wytwarza potrzebuje na ten proces dość dużo lat a człowiek nie może czekać. Z drugiej strony całkowite wykorzystanie złóż takiego surowca mogło by się skończyć bardzo źle dla naszej planety. Jadąc przez tereny Polski można zobaczyć coraz częściej wiatraki które zamieniają na prąd siłę wiatru która pcha przez cały czas ich skrzydła. Może to przypominać trochę technologię średniowiecza ale możemy być pewni że wiatrów nie zabraknie. Kolejną techniką która może służyć albo do ogrzewania mieszkań albo do pozyskiwania energii elektrycznej jest siła słońca dzięki której możemy zaoszczędzić jaki został kupiony do ogrzewania. Nie działa to co prawda przez cały czas ale na pewno w wielu przypadkach może dostarczyć nam ciepłej wody, szczególnie latem gdy słońce świeci na niebie przez bardzo długi okres.

Inne możliwości

Surowcem jaki może wykorzystać człowiek do ogrzewania swojego domostwa jest również który również jest surowcem naturalnym który może się ostatecznie wyczerpać. Problemem dotyczącym takich surowców jak czy są ich ograniczone złoża. Aktualnie bardzo duża rzesza naukowców pracuje nad pomysłem który ma doprowadzić do całkowitego zastąpienia węgla w ogrzewaniu i wytwarzaniu energii elektrycznej. Niestety jak na razie jedyną możliwością jest zastosowanie elektrowni atomowych. W tym przypadku niestety problemem jest czystość środowiska i usuwanie odpadów z takich reakcji chemicznych.

Zasoby węgla na naszej planecie z roku na rok są coraz mniejsze, dlatego materiały grzewcze w najbliższej przyszłości mogą się stać wyjątkowo drogie.

Leave a Reply