Kominki wciąż w modzie!

Kominki wciąż w modzie!

wyglądają dobrze nie tylko na filmach. Jeżeli planujemy budowę domu, czemu mielibyśmy nie sprawić sobie kominka? Przecież nie pełni on funkcji wyłącznie estetycznej ,ale przede wszystkim ogrzewa zimą!

idealny

przydaje się zwłaszcza w chłodne dni. Przyjemnie jest usiąść w fotelu z kubkiem herbaty i patrzyć się na ogień… To jednak znak atawizmu, dlatego z reguły ustawia się w centralnym miejscu w salonie. Wokół niego gromadzi się rodzina, na kominku można zaś postawić pamiątkowe zdjęcia czy ładne przedmioty.  Aby się dobrze prezentował, warto dać mu przestrzeń. Lepiej nie ustawiać mebli zbyt blisko – zwłaszcza jeżeli nasz jest otwarty i nie ma szyby, która uchroni podłogę czy meble od iskier. są bezpieczne, jeżeli używamy ich w bezpieczny sposób.
kominki łódzkie

wymagają czyszczenia

Aby długo i bezpiecznie służył nam w domu, warto przypilnować by jego budowa była sprawdzona. Zbyt wąski w stosunku do wkładu może bowiem powodować zadymienie pokoju – to nie służy zdrowiu i meblom. Obecnie częściej wybiera się aby powietrze było dostarczane do komina z zewnątrz. , które pobierają powietrze z pokoju, mogą również powodować zadymienie salonu. Warto też pamiętać o regularnej konserwacji kominka – należy co jakiś czas czyścić i sprawdzać czy jest szczelny. Poza tym – nie pozostaje nic innego jak cieszyć się ciepłem i miłym widokiem.

Firmy budowlane przyznają - kominki łódzkie wciąż cieszą się powodzeniem. Znakomita większość osób, która decyduje się na dom, chce również kominek w salonie.

Leave a Reply