Kolory w kuchni – oczywiście!

Kolory w kuchni – oczywiście!

Tagi:, ,

wcale nie musi być wnętrzem nudnym ani szablonowym, w którym najważniejsza jest funkcjonalność i wygoda. Aby była również ciekawa, warto do niej wprowadzić kolory. Kolorowe mogą być ściany, podłoga, kolorowe mogą być dodatki. Jednak kolor sprawdzi się również na meblach kuchennych. Wtedy wnętrze staje się wyjątkowo oryginalne. A jak dobrać odpowiedni kolor do tego wnętrza?

źródło: urzadzamy.pl

źródło: urzadzamy.pl

Po pierwsze, kolor zabudowy kuchennej musi pasować do całego mieszkania. Chcemy, by stanowiła spójną całość z pozostałymi pomieszczeniami. Oczywiście jest to szczególnie istotne, gdy mamy kuchnię otwartą na salon czy jadalnię. Wtedy musimy dobrać taki kolor, który sprawi, że stanie się reprezentacyjnym wnętrzem.

Po drugie, kolor należy dobierać również pod kątem wielkości pomieszczenia. W małej kuchni sprawdzą się oczywiście jasne barwy, które je optycznie powiększą. Mogą to być odcienie bieli, beżu, błękitu czy zieleni. We wnętrzach większy możliwości są zupełnie inne – tutaj pięknie i gustownie będą prezentowały się ciemniejsze kolory.

źródło: urzadzamy.pl

źródło: urzadzamy.pl

Dla osób lubiących stonowane rozwiązania, idealne będą w odcieniach szarości. W połączeniu z bielą stworzą wnętrze nowoczesne, a z fioletem – bardziej klasyczne. Fronty kuchenne mogą być między innymi czerwone, zielone czy nawet pomarańczowe. Wprowadzą do kuchni sporo energii, a bardzo estetycznie będą się prezentować w połączeniu z drewnem. Oczywiście wybór kolory musi być dobrze przemyślany, ale dzięki temu efekt będzie zachwycający.

Leave a Reply