Klima dosłownie wszędzie!

Klima dosłownie wszędzie!

Termostat od klimy jest bardzo powszechnym systemem montowanym nie tylko w domach, mieszkaniach, szpitalach i innych budynkach użytku publicznego. Klimatyzację posiada obecnie praktycznie każdy i raczej nikt z nas nie wyobraża sobie jazdy samochodem bez klimatyzacji, zwłaszcza jeśli jest upalne lato i żar leje się z nieba. Jednak aby działała prawidłowo przez długie lata musimy korzystać z niej prawidłowo i z rozsądkiem. Należy przestrzegać kilku podstawowych zasad.

Sprawdzamy klimatyzację

Przede wszystkim należy przynajmniej dwa razy w roku sprawdzać czy działa prawidłowo. Nie chodzi tylko o klimatyzację w domach, ale także klimatyzację samochodową. Należy wymieniać filtry powietrza, na których zbiera się kurz i brud. W końcu takie jest zadanie filtrów. Jeśli nie będą zmieniane, bakterie i kurz z filtrów będą wracały z powrotem do naszego domu lub samochodu, a to nie będzie pomagać atmosferze i czystości powietrza.

Ważny montaż

musi być prawidłowo zamontowana. Jeśli zatrudnimy firmę u której kupiliśmy urządzenie, to możemy być spokojni, na pewno zrobią to prawidłowo. Dodatkowo firma będzie w ramach zakupu przeprowadzać serwisowanie klimatyzatora. Jeśli jednak zepsuje się z naszej winy, będziemy musieli zapłacić za naprawy, jak to zwykle bywa w trakcie trwania gwarancji. Aby klimatyzator działał długo należy pamiętać, by w takcie jego pracy nie otwierać okien. Jest to dodatkowa ilość ciepłego powietrza, którą musi ochłodzić, a więc dodatkowa praca, która niszczy klimatyzator.

Niezależnie czy kupimy klimatyzatory lg, fujitsu, czy philips, najważniejsze jest konserwowanie urządzenia, aby nie zalęgły się w nim grzyby i pleśń.

Leave a Reply