James Rodriquez

James Rodriquez

Kolumbia zakończyła swój udział w Mistrzostwach Świata 2014 na ćwierćfinale. Zaporą nie do przejścia okazał się gospodarz turnieju – Brazylia. Wracający do domu Kolumbijczycy nie mają czego się wstydzić. Na MŚ pokazali efektowną, ale przede wszystkim efektywną grę.

kolumbia

źródło: smcloud.net

Gwiazdą całej reprezentacji okazał się James . Niespełna 23-letni zaimponował skutecznością. W ciągu pięciu spotkań strzelił sześć goli i zaliczył dwie asysty. Zapisał się na kartach historii Mistrzostw Świata jako ósmy zdobywający gola w każdym z rozgrywanych spotkań.

james-rodriguez

źródło: todaycolombia.com

James jest piłkarzem AS Monaco od 2013 roku. Został kupiony za 45 milionów euro z FC Porto. W pierwszym sezonie zagrał w 34 meczach i strzelił 9 goli. Wartość Rodriqueza po występach na Mistrzostwach Świata wzrosła. Szacuje się ją na blisko 75 milionów euro, a do tego piłkarskie gazety wiążą Jamesa z transferem do największych piłkarskich zespołów. Prezydent AS Monaco zaprzeczył jakoby kolumbijski miał po turnieju zmienić barwy klubowe. Gdy wpłynie intratna propozycja do francuskiego klubu zapewne będzie poważnie rozważona.

282778-james-rodriguez

Już trwają spekulacje na temat innej gwiazdy piłkarskiej – Luisa Suareza (do FC Barcelony). Hiszpańska Marca uważa, że będzie odpowiedzią Realu Madryt na ewentualny transfer urugwajskiego piłkarza. Zapowiada się ciekawe letnie okno transferowe. W poprzednim sezonie Barcelonę zasilił Neymar, a w odpowiedzi do Realu przyszedł Bale. Czy hiszpańskie kluby zasilą gwiazdy Mistrzostw Świata? W ciągu najbliższych tygodni poznamy odpowiedź.

Leave a Reply