Jakie miejsca należy zwiedzić będąc w Rzymie?

Jakie miejsca należy zwiedzić będąc w Rzymie?

Rzym to miejsce, które chętnie odwiedzają turyści z całego świata. Pełne jest różnych zabytków i atrakcji turystycznych. Jeżeli chcemy obejrzeć najważniejsze miejsca w Rzymie z pewnością powinniśmy zaplanować co najmniej dwudniową wycieczkę. A co powinno znaleźć się w programie tej wycieczki?

źródło: podrozniczo.pl

źródło: podrozniczo.pl

Na pewno warto odwiedzić Zamek św. Anioła, który znajduje się niedaleko Watykanu. Jest to obiekt który powstał w latach 135-139n.e. Jest to ogromny budynek, który zbudowano na kształcie kwadratu – jego długość i szerokość to 89 metrów. Z kolei wysokość budynku to 15 metrów. Na nim powstało mauzoleum o wysokości 21 metrów – całość jest zatem naprawdę imponująca. Budowla ta na początku swojego istnienia należało do murów obronnych Rzymu. Z czasem przebudowano ją i zaczęła pełnić funkcję fortecy. A od roku 1933 znajduje się tutaj watykańskie muzeum średniowiecznej broni. Zamek ten można zwiedzać w większość dni. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie internetowej.

źródło: podrozniczo.pl

źródło: podrozniczo.pl

Kolejnym miejscem, które należy koniecznie zobaczyć są słynne Hiszpańskie Schody. To kolejna wizytówka Rzymu. Schody te są niezwykle popularne wśród turystów, ale również mieszkańców miasta, którzy chętnie spędzają tu czas. To również tutaj odbywają się pokazy mody, są zdobione z okazji różnych świąt. Jeżeli chodzi o pewne dane, to są to jedne z najdłuższych oraz najszerszych schodów w Europie. Znajdują się na popularnym Placu Hiszpańskim, a powstały w roku 1725. Przy schodach znajduje się fontanna, a na ich szczycie możemy podziwiać kościół św. Trójcy. Warto się w tym miejscu zatrzymać i podziwiać urok Rzymu.

Leave a Reply