Jaki rodzaj transportu wybrać ?

Jaki rodzaj transportu wybrać ?

Kupując komputer w innym kraju, musimy wybrać sposób dostarczenia. Najczęściej takie urządzenia kupowane są w Stanach Zjednoczonych. Można tego dokonać dzięki serwisom aukcyjnym. Wystarczy kliknięcie kilka razy na mysz komputerową. Dokonanie przelewu. Taki sprzęt może dotrzeć do nas transportem lotniczym, morskim. Przez większość osób wybierana jest morska. Ze względu na niskie koszty. Jednak nie przewidują tego, że jest to dłuższy czas oczekiwania.

spedycja-morska

Porównanie ów

Wybierając możemy na następny dzień mieć taki towar w kraju. Przelot samolotu zabiera kilka godzin. pokonuje taką drogę w ciągu kilku dni. Nie zawsze wypływa od razu z portu. Zdarza się, że taki ma określone miejsca postoju. Zwiększa to o kolejne godziny lub dni dostarczenie towarów. Znane są przypadki oczekiwania około miesiąca. morska podejmowana jest w momencie zapełnienia statku wszystkimi kontenerami. W innym wypadku nie jest to opłacalne przedsięwzięcie.

Cena i czas

Taka sama jest sprawa z samolotami. Dopóki nie jest zapełniony, nie wylatuje z lotniska. Samolot można szybciej zapełnić. Posiada on mniejszą ilość załadunkową. Czuwają nad tym konkretne firmy. Ich zadaniem jest taki układ towarów, by jak najszybciej zostały dostarczone do celu. Więc zanim zakupimy dany sprzęt, sprawdźmy z jakiego kraju zostanie nam wysłany. Jakie mamy opcje do wyboru ? Sprawdźmy ceny i je porównajmy. Wszystko zależy od czasu i kosztów. Jeżeli nie zależy nam na czasie to wybierany jest najczęściej ten najtańszy .

W niektórych wypadkach spedycja morska wysyła statek dużo wcześniej. Wraz z naszymi kontenerami, płyną inne. Docierają do nas w przeciągu kilku dni. W zależności od warunków atmosferycznych.

Leave a Reply