Jak z horroru, czyli wizyta u dentysty

Jak z horroru, czyli wizyta u dentysty

, człowiek z najgorszych koszmarów… Wielu z nas tak mówi o dentystach, ich zawód niewielu kojarzy się z czymś miłym i przyjemnym, dlatego tak niechętnie odwiedzamy . Na wizytę u stomatologa decydujemy się w ostateczności, gdy już nie widać żadnej innej możliwości. Dlatego często narażamy się na ogromny i niepotrzebny ból, z którym musi sobie poradzić. Mamy tu do czynienia z pewną reakcja łańcuchową, która skutkuje naszą niechęcią do zabiegów stomatologicznych.

Reakcja łańcuchowa, czyli dlaczego boimy się dentysty

Gdy dokładniej przyjrzymy się naszemu zachowaniu okaże się, że my sami jesteśmy winni temu, że boimy się dentysty. Nasze unikanie gabinetów stomatologicznych bardzo źle wpływa na stan naszych zębów, to zaś powoduje bardzo często bolesne dolegliwości. Interwencja dentysty w takich przypadkach wiąże się z dość nieprzyjemnymi zabiegami i tak w kółko. Z czasem to wszystko wygląda jak zabawa w kotka i myszkę, tylko pytanie kto jest kotkiem a kto myszką….
Jak widać jedno zależy od drugiego, jedynym wyjściem z tej dość kłopotliwej sytuacji jest dbanie o nasze i regularne wizyty kontrolne u dentysty, zgodnie ze znanym stwierdzeniem lepiej zapobiegać niż leczyć. Wydaje się oczywiste i czytając to pewnie pomyślimy sobie, że czas coś z tym zrobić, ale pewnie jak szybko o tym pomyślimy tak szybko o tym zapomnimy. 

Implanty dotyczą niejednego z nas. Właśnie na stronie http://www.qdental.pl/implantologia.html znajdziemy wiele istotnych informacji związanych z implantologią.

Leave a Reply