Jak wybrać karnisz do salonu?

Jak wybrać karnisz do salonu?

We wnętrzach stawiamy na różne dodatki i . Każdy element będzie wpływał na wygląd oraz jego klimat. Szczególnie ważny jest odpowiedni dobór dodatków do salonu, który jest reprezentacyjnym pomieszczeniem w każdym domu. Bardzo ważne jest zadbanie między innymi o odpowiednią dekorację okien. Zazwyczaj na myśl przychodzą nam firany, zasłony czy rolety. Jednak efekt końcowy będzie również zależał od tego, jaki wybierzemy.

źródło: wnetrza-ze-smakiem.pl

źródło: wnetrza-ze-smakiem.pl

Od czego należałoby zacząć? Najpierw należy zmierzyć szerokość okna. Oczywiście firany oraz zasłony muszą obejmować przestrzeń poza oknem. Dlatego należy do tej szerokości dodać co najmniej 40 centymetrów – jeżeli planujemy zwiesić jedną firanę, a jeżeli dwie to jeszcze więcej. Jednak długość karnisza zależeć będzie też od ilości wolnego miejsca. Jeżeli okno znajduje się na bardzo wąskiej ścianie, to być może tak, że szeroki po prostu się na niej nie zmieści.

Musimy również przemyśleć, co dokładnie chcemy na nim powiesić. Jeżeli same firany, to może być krótszy, gdyż potrzeba wtedy mniej miejsca. Na szczęście na rynku mamy ogromny wybór wśród karniszy. Część z nich ma regulowaną długość – zatem dopasujemy je do naszych potrzeb bez większego problemu.

źródło: wnetrza-ze-smakiem.pl

źródło: wnetrza-ze-smakiem.pl

A co powiedzieć o wyglądzie karnisza i jego stylistyce? Oczywiście musi on pasować do aranżacji i wybranych zasłon. Mamy zatem karnisze wykonane z różnych materiałów, w różnych kolorach i w różnym wykończeniu. Drewniane karnisze nadają się do wnętrz klasycznych oraz rustykalnych. Metalowe będą podkreślać elegancką aranżację. Jeżeli mamy salon urządzony minimalistyczne, wybierzmy biały lub czarny.

Leave a Reply