Jak uzyskać pomoc prawną?

Jak uzyskać pomoc prawną?

Kiedy znajdujemy się w sytuacji wymagającej znajomości prawa, lepiej poczekać z podejmowaniem jakiś decyzji lub działań. Warto skonsultować się z radcą prawnym, który udzieli nam niezbędnej pomocy. Ale jak możemy ją uzyskać?

Przez Internet

Popularność zyskują porady dostępne online. Udzielane są one przez profesjonalnych radców. Niektóre kancelarie poszerzają swoja ofertę właśnie o takie usługi. Świetnie sprawdzają się w wypadku mniej skomplikowanych spraw i są idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają czasu ani możliwości spotkać się z radcą prawnym. Co trzeba zatem zrobić, by otrzymać potrzebne porady? Na odpowiedniej stronie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. To w nim podajemy nasze dane osobowe i określamy nasz problem. Trzeba w miarę dokładnie opisać sprawę i ewentualnie dodać jakieś wiążące się z nią dokumenty. Po wysłaniu zgłoszenia, otrzymamy wycenę usługi. Dopiero kiedy dokonamy zapłaty, otrzymamy naszą poradę. Odbywa się to zatem sprawnie i bez żadnych trudności.

porady-prawne

W kancelarii prawnej

Taką pomoc otrzymamy również w kancelariach prawnych. Zajmują się one większością spraw – niezależnie od stopnia trudności czy rodzaju sprawy. Aby otrzymać pomoc, musimy umówić się na spotkanie z radcą. W czasie spotkania będzie zadawał nam różne pytania. Musimy opisać naszą sytuację, określić problem i zaprezentować odpowiednie dokumenty. Gdy radca uzyska potrzebne informacje będzie w stanie nam pomóc. Poda nam kilka możliwości, określi ich konsekwencje i pomoże podejmować decyzje oraz dalsze działania, a w efekcie rozwiązać sprawę.

Za pomoc prawną odpowiedzialna jest kancelaria raczynski, bez której wychodzenie z kłopotów nie jest możliwe. Porady gwarantują załatwienie spraw.

Leave a Reply