Jak rozjaśnić włosy domowymi sposobami?

Jak rozjaśnić włosy domowymi sposobami?

Piękne i zdrowe to marzenie każdej kobiety. Jednak nie zawsze są one zadowolone z tego, jak ich wyglądają. Chciałyby mieć inną długość lub też inny kolor. I obecnie coraz więcej kobiet co jakiś czas decyduje się na zmianę koloru poszukując tego idealnego. Popularne stało się między innymi rozjaśnianie włosów. Nie warto jednak stosować farb ani podobnych zabiegów kosmetycznych, gdyż one tylko naruszają strukturę włosów i je niszczą. Zdecydowanie lepiej jest spróbować jakiś domowych sposobów, szczególnie że nie jest to wcale trudne.

źródło: w-spodnicy.ofeminin.pl

źródło: w-spodnicy.ofeminin.pl

Na rozjaśnianie włosów najlepsze są mieszkanki ziołowe i jest to jedna z popularniejszych metod. A po jakie zioła możemy sięgnąć? Idealnie sprawdzi się mieszanka z rumianku, czarnego bzu, nagietku czy napar z rumianku rzymskiego. W internecie znajdziemy całą masę przepisów na takie płukanki.

źródło: milionkobiet.pl

źródło: milionkobiet.pl

Trzeba jednak liczyć się z tym, że na efekty należy poczekać zazwyczaj około miesiąca – wszystko zależy od włosów. Jeżeli natomiast marzy nam się złotawy odcień włosów, należy przygotować płukankę z lipy.

Bardzo skutecznym sposobem na rozjaśnienie włosów jest stosowanie maseczki z rabarbaru. Olej, sok z cytryny, korzeń rabarbaru zalewamy wrzątkiem i mieszamy do uzyskania maseczki.

źródło: kobieta.pl

źródło: kobieta.pl

Bardzo popularnym sposobem, który nadaje się jednak przede wszystkim dla blondynek jest płukanie włosów w soku z cytryny. Efekty są widoczne, a poza tym taka płukanka nada włosom blasku i je odżywi. Zatem sposobów jest naprawdę sporo i wystarczy tylko wybrać jakiś dla siebie.

Leave a Reply